Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Erotika před spaním

čtvrtek, 15. srpna 2013, 21:41

Každému se dobře spí po něčem jiném – někdo si musí dát hrnek mléka, pustit si oblíbený seriál a někdo potřebuje erotiku…

„Vráží do mě zas a zas, s obličejem přitisknutým k mému krku, od kterého se odráží jeho zhrublý dech. Cítím, jak se to ve mně znovu střádá. Proboha ne… už ne… obávám se, že další takový otřes už mé tělo nezvládne. Jenže nemám na vybranou… a  s nevyhnutelností, která mi začíná být důvěrně známá, se tomu poddávám a vrcholím ještě jednou.“

Ano i já jsem podlehla a konečně se dostala k tolik veřejností propírané knize Fifty Shades of Grey od autorky E. L. James. Nutno podotknout, že pokud si knihu nechcete kupovat, je opravdu těžko k dostání. Ačkoli je v liberecké knihovně knih k dispozici hned několik, všechny jsou vypůjčené a beznadějně rezervované dlouho dopředu.

Co je tedy na knize tak výjimečně, že ji každá dívka, žena, maminka či dokonce babička musí mít na svém nočním stolu? Kniha je dobře napsaná a celkem rychle se čte. Opravdový knihomol by však ohrnoval nos. Ale co, komu se chce před spaním bloumat nad propletenými dějovými liniemi a záludností postav.

Děj není tedy nijak zapeklitý a každému musí být hned od začátku jasné, jak to skončí. Chudá studentka Anastazie se zamiluje do bohatého, velice bohatého muže Christiana Greye, který ovšem ve svém bytě skrývá místnost zvanou „Červená mučírna“ pro SM hrátky.

Celý 620 stránkový příběh je tedy především založený na opravdu pikantních erotických scénách, kterým dominují SM praktiky. Zřejmě proto je román označován jako skandální. Ovšem co je na něm tak skandální? Jde tam o sex, to ano, ale na druhou stranu dnes je sexu všude tolik, že už nikoho snad nemůže nic zaskočit. Nebo snad ano?

Nicméně pro mě 50 odstínů šedi zůstává příjemný čtením před spaním a těším se na filmové zpracování. Jsem zvědavá, jak si filmaři poradí s tolika pikantními scénami, a doufám, že nás neoberou ani o jeden žhavý detail.

Komentáře

Michael Daněk
Michael Daněk

Filmové zpracování bude zajímat asi nás všechny :)

pátek, 16. srpna 2013, 11:44
 
 
Wolenby
Wolenby

Hmmm

pátek, 16. srpna 2013, 10:58
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...