Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Volby? Aha, volby!

pátek, 25. října 2013, 15:21

Někteří lidé mi letos při předčasných volbách připadají jak prvničky. Rozuměj, jako lidi, kteří snad nikdy nebyli u voleb, neviděli kandidátní lístky, nezajímali se o to, komu vlastně hlas dávají. A to nemluvím o žádných zelenáčích, ale o Xcátnících, kteří už do urny svůj hlas jistě vhodili několikrát.

Výkřiky typu: „Jak je možný, že je na kandidátce týhle strany člověk z jiný strany? Si snad dělá srandu? A to jsem ho před tím volil a to teď proto nebudu.“ Pár minut ticho a ozve se další: „Ježíši, jak můžou mít takovýhle kandidátku, kde na to vzali prachy. No to si snad zarámuju.“
Když se pak člověk pozastaví a zeptá se, dočká se odpovědi: „Já to nikdy neřešil a furt volil ty jedny stejný. To teď už jim nechci dát hlas.“
Hm. To je smutný. Takže vlastně před tím jen jak ovce ten dotyčný házel furt stejný partaji a vůbec nehleděl na to, jestli tam je ten nebo ten a co vlastně partaj až doteď předvedla. Myslíte, že takových lidí je hodně? Asi ano.
O politiku se nezajímají. Když nejsou volby, tak nic nesledují a pak náhle, v okamžiku předvolební hysterie, dělají jasná rozhodnutí a vystavují je všem na obdiv. A tak člověk poslouchá nekoordinované a debilní řeči chytráků v práci, v tramvaji, na zastávce i v kavárně. Neustále je nucen pozorovat výlevy uživatelů facebooku. Vidí jak dvacetiletý floutek lamentuje nad tím, že nechce, co bylo před třiceti lety (tady bych použila smajlík, který protáčí oči v sloup), jiný se přidává ke skupině „Nenávidím všechny, kteří nedají hlas mým favoritům“ a tak dále.
A PROČ NÁM TO VŠEM FURT CPETE? Mě vaše myšlenkový pochody nezajímají. Volte si koho chcete a netrubte každému, kdo s vámi nesouhlasí, že je takovej nebo makovej. Jděte k volbám, ale bez zbytečných keců a trapných gest. Myslím, že dost nám jich předvádí už samotní politici. Tak snad alespoň mi voliči, můžeme být trochu normálnější. 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...