Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Stop dabingu? Souhlasím, souhlasím, souhlasím!

neděle, 22. září 2013, 20:57

Já se rád mrknu na telku. Ale nějakej ten pátek už mě strašně vytáčí dabing prakticky všeho cizího, co se do českých televizí dostane. Když člověk vidí všechny ty seriálový Big bangy, HIMYMy, Homeland, Walking dead a další, jak jsou przněný českejma umělcema z Prahy, to je teda hrůza. Filip Blažek jako Rick Grimes, Písařík mluvící Teda Mosbyho, seržanta Nicholase Brodyho sem už si rači ani nezapnul.

U Homelandu mi tak nějak přetek pohár, nechápu jedinej důvod, proč takovej seriál dabovat. ČT to dává na druhym programu a na ten snad koukaj lidi, který  číst uměj, tak proč? Když si k tomu připočtete například výkon Damiana Lewise, tak to vám hlava nebere, nemluvě o tom, že dabing zprzní úplně celej zvuk filmu nebo seriálu. Takže už poměrně dlouho na venkovní produkci v českých televizích nekoukám.

Když nedávno ČT poutala na seriály na dvojce, musel sem v duchu zatleskat. Výběr se poved, jenže panebože, všechno nadabovaný. Ale to samý ostatní. Saša Rašilov jako Dexter a Lůca Vondráčková mluvící Ritu na Coolu? Koukat na originál a pak na tuhle šílenost už zavání sebemrskačstvím.

Takže sem hrozně rád podpořil aktivitu Stop dabingu. Podle ní totiž kvůli neustálýmu dabování prakticky neumíme anglicky. Ani se nedivím a dávám palec nahoru za takovou snahu. Pokud máte podobný pocity, neváhejte je podpořit. Najdete je na stopdabingu.cz nebo na facebooku.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velitelé dobrovolných hasičů dostanou od...

  • V nákupním centru Forum prasklo vodovodní...

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

Reklama