Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V zahradě vzpomínek se na historii nemyslí dobře

sobota, 5. října 2013, 20:09

Je to zvláštní zážitek. Liberec sice má Zahradu vzpomínek, ale dojmy z její návštěvy jsou hodně rozporuplné. Místo je dobré, jsou zde například hrobky libereckého stavitele Hübnera i rodiny Liebiegů.

Jenže ty jsou v šíleném stavu, do rohu zahrady jsou nacpány sochy z celého areálu, poničené, bez hlav. Přitom některé ty sochy pochází z poloviny osmnáctého století.

To jsou tedy vzpomínky, jen co je pravda. Člověk se až stydí. Hübner v Liberci postavil například kostel U Obrázku. O vlivu rodiny Liebiegů na Liberec snad ani není potřeba mluvit.

Je skvělé, že v areálu jsou nové lavičky a v dlažbě třeba kusy komínu Textilany. Jenže při pohledu na nové koše a rozpadlé hrobky německých obyvatel Liberce člověk raději ani vzpomínat nechce.

A když už vzpomíná, tak právě na to, jak je naše město vedeno v posledních letech. Hübnerova hrobka je naštěstí kulturní památka, takže město ji musí opravit ze zákona. Jinak by se nejspíš rozpadla úplně. Areál má projít ještě dvěma etapami rekonstrukce,  jenže rozpočet je napjatý a peníze prostě na něco nejsou, že? Proč asi.

Snad je tedy rekonstrukce hrobky, o které píšeme zde prvním signálem, že si město své historie váží a nejen další znouzectnost.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velitelé dobrovolných hasičů dostanou od...

  • V nákupním centru Forum prasklo vodovodní...

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

Reklama