Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Finále na sedm zápasů? Prý je všechno domluveno

čtvrtek, 21. dubna 2016, 10:33

Možná už jste to také slyšeli, finále hokejové extraligy je domluvené na sedm zápasů. Že nevěříte? Já také ne, příznivci konspiračních teorií a ti, co mají ve všem jasno, už ale vědí. Kluby prý chtějí vydělat na vstupném i od sponzorů a co já vím ještě na čem. Přijde mi to ale jako totální šílenost.

Ale po Liberci a nejspíš i po Praze to někteří berou jako hotovou věc. I mně to jedna nejmenovaná osoba říkala. Prý je to info přímo z klubu. Ok, podívám se na to ze svého pohledu.

Už jen představa, jak tohle asi může někdo domluvit, je bláznivá. Nejprve se tedy sejdou někde na benzínce majitelé klubů. Ti pak předají informaci trenérům a manažerům a na předzápasovém tréninku se hráčům oznámí, že dnes prohrají. Nebo vyhrají, záleží, v které kabině zrovna jste. Rozhodčí do toho také zapojíme, nebo je necháme pískat podle jejich schopností? Těžko říct, na to odpověď nemám.

Děláte z hráčů blbce

Dobrá, prvních šest zápasů je jasných a v sedmém si to oba kluby rozdají konečně na férovku. Takže dosud vlastně naplno nehráli, emocemi nabitý třetí zápas v Praze bylo jedno velké divadlo.

Pokud tohle někdo myslí vážně, dělá blbce z hráčů i trenérů a nejspíš i sám ze sebe.

Často se mluví o dalších možnostech. Ovlivnění mohou být rozhodčí. Liberec ale ve čtvrtém duelu dokázal, že pokud hraje disciplinovaně, nesvedou nic ani muži v pruhovaném (čímž vůbec neříkám, že se snažili zápas ovlivnit). Tady to tedy také nesedí. Pak mohu ovlivnit některé hráče. Zde ale může jít hlavně o počet gólů, nebo jiných statistik, na které se dá vsadit, že by ale dva hráči dokázali zařídit výsledek celé série? Nemyslím si.

Musíte hrát naplno

Navíc pokud jste někdy drželi hokejku v ruce nebo občas kopli do balónu aspoň na nějaké úrovni, pak asi víte, že je potřeba hrát neustále naplno. Pokud vypustíte zápas, hned v tom dalším už se chytnout nemusíte a je s vámi amen.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Koňské potahy ve městě, stará chata...

  • Kavárna Organza mění koncept. Liberečany...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

  • Domácí násilí: Po útoku má zlomenou čelist,...