Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hlavně investovat

pondělí, 31. července 2017, 22:30

Když víš co s pěnezi, ale stejně je cpeš kam nemáš...

Dnes jsem s kamarádem narazila na téma peněz. Jak je možné, že pořád žádné nemám..??? Asi hodinu na to jsem procházela obchodním centrem a směřovala si to kvapem pro kafe. Slepě rychlochůzí míjím všechno a všechny kolem sebe. V jeden moment zbystřím. Z dálky na mě mává slečna a horlivě gestikuluje. Z dostatečné vzdálenosti na ni volám: ,,Já jsem tady pracovně, nezlobte se." ,,Já jsem taky v práci," a dál se ubírala směrem ke mě. ,,Nezlobte se," a kvapem pospíchám dál. Sedla jsem si na zahrádku, dala si kafe a všechno jsem vypustila - jak osudné. 

,,Tak koukám, že se vracíte, no pojďte za námi, dobrý den já jsem Eliška a mám pro Vás skvělou nabídku, která Vám rozjasní úsměv na tváři," vtiskla mi ruku a s úsměvem, mě odtáhla ke svému pultíku. Nešťastně si uvědomím, že jsem se ocitla v pasti, ze které nedokážu prchnout. Eliška na mě vytasila bravurní, rychlou řeč o nepřekonatelné koupi parfémů. 

Jen to ne. Proč já? Vždyť tohle naprosto nepoužívám a teď si koupím nějakou naprostou blbost, kterou doma vyleju do záchodu a navíc to bude za neskutečný prachy... Kroutila jsem se všemi směry, ale nechala jí mluvit. Najednou jsem zbystřila. Jedinou věc, kterou dokážu odmítnou je nesmyslné nakupování ve stylu - kupte dvě a třetí dostanete zdarma - ahaaa, asi mám vyhráno.

,,Nezlobte se, já tohle zběsilé nakupování nemám ráda, dvě a třetí zdarma, opravdu není fráze, která na mě zabere", oči sklopím k zemi a provrtávám podlahu. Jsem tak neskutečně pitomá, že ještě prozradím svojí jedinou zbraň, díky které jsem se mohla prostřílet skrze dav prodávajích. Chvíli na mě koukala, jestli jsem odněkud nespadla a poví mi: ,,Vy se mi líbíte, tak já Vám dám jenom dvě za cenu jedné, co myslíte?" ,,No já tady nemám ani hotovost, musela bych si doběhnout k bankomatu a to už časově nestíhám." Ha a teď jsem jí to natřela, otáčím se a odcházím neochuzená o peníze, směju se, jak jsem z toho vybruslila a jsem na sebe pyšná. Moment? Vratím se o dlouhé souvětí zpět.

Odcházím, v tašce dva parfémy o kterých ani nevím jak voní, nikdy ty smrady nepoužiji, chudší o osm stovek a nešťasná z toho, že jsem snadno manipulovatelný člověk, přemítám co by se asi stalo, kdybych vyhrála sportku. Pravděpodobně bych doma měla skvělou místnost, kterou ani nepotřebuji, ale makléř mi ji doporučil, plnou parfému.

Co z toho vyplývá? Máro, neměl jsi pravdu, délkou čísla účtu to nebude, tipuju to na svou blbost.. 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragická dopravní nehoda u Chlumu. Jeden...

  • Z Polska vozí nezdaněné cigarety. Celníci v...

  • V Hrádku začala revitalizace Kristýny....

  • VIDEO: Další honička na Liberecku. Řidič...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš i kvůli zdraví zrušil cestu do Mnichova. Praskla mu...

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) minulý týden zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově...

Podle ministerstva není Libeňský most kulturní památkou....

Pražský Libeňský most se kulturní památkou nestal, rozhodlo ministerstvo kultury. Verdikt není...

KOMENTÁŘ: Proč tradiční média ztrácí svůj vliv?

V poslední době několikrát zvítězili kandidáti, proti kterým byl ve většině mainstreamových médií...