Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hlavně investovat

pondělí, 31. července 2017, 22:30

Když víš co s pěnezi, ale stejně je cpeš kam nemáš...

Dnes jsem s kamarádem narazila na téma peněz. Jak je možné, že pořád žádné nemám..??? Asi hodinu na to jsem procházela obchodním centrem a směřovala si to kvapem pro kafe. Slepě rychlochůzí míjím všechno a všechny kolem sebe. V jeden moment zbystřím. Z dálky na mě mává slečna a horlivě gestikuluje. Z dostatečné vzdálenosti na ni volám: ,,Já jsem tady pracovně, nezlobte se." ,,Já jsem taky v práci," a dál se ubírala směrem ke mě. ,,Nezlobte se," a kvapem pospíchám dál. Sedla jsem si na zahrádku, dala si kafe a všechno jsem vypustila - jak osudné. 

,,Tak koukám, že se vracíte, no pojďte za námi, dobrý den já jsem Eliška a mám pro Vás skvělou nabídku, která Vám rozjasní úsměv na tváři," vtiskla mi ruku a s úsměvem, mě odtáhla ke svému pultíku. Nešťastně si uvědomím, že jsem se ocitla v pasti, ze které nedokážu prchnout. Eliška na mě vytasila bravurní, rychlou řeč o nepřekonatelné koupi parfémů. 

Jen to ne. Proč já? Vždyť tohle naprosto nepoužívám a teď si koupím nějakou naprostou blbost, kterou doma vyleju do záchodu a navíc to bude za neskutečný prachy... Kroutila jsem se všemi směry, ale nechala jí mluvit. Najednou jsem zbystřila. Jedinou věc, kterou dokážu odmítnou je nesmyslné nakupování ve stylu - kupte dvě a třetí dostanete zdarma - ahaaa, asi mám vyhráno.

,,Nezlobte se, já tohle zběsilé nakupování nemám ráda, dvě a třetí zdarma, opravdu není fráze, která na mě zabere", oči sklopím k zemi a provrtávám podlahu. Jsem tak neskutečně pitomá, že ještě prozradím svojí jedinou zbraň, díky které jsem se mohla prostřílet skrze dav prodávajích. Chvíli na mě koukala, jestli jsem odněkud nespadla a poví mi: ,,Vy se mi líbíte, tak já Vám dám jenom dvě za cenu jedné, co myslíte?" ,,No já tady nemám ani hotovost, musela bych si doběhnout k bankomatu a to už časově nestíhám." Ha a teď jsem jí to natřela, otáčím se a odcházím neochuzená o peníze, směju se, jak jsem z toho vybruslila a jsem na sebe pyšná. Moment? Vratím se o dlouhé souvětí zpět.

Odcházím, v tašce dva parfémy o kterých ani nevím jak voní, nikdy ty smrady nepoužiji, chudší o osm stovek a nešťasná z toho, že jsem snadno manipulovatelný člověk, přemítám co by se asi stalo, kdybych vyhrála sportku. Pravděpodobně bych doma měla skvělou místnost, kterou ani nepotřebuji, ale makléř mi ji doporučil, plnou parfému.

Co z toho vyplývá? Máro, neměl jsi pravdu, délkou čísla účtu to nebude, tipuju to na svou blbost.. 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na boj proti šikaně. Využívá ho už tisícovka škol

Přes dva tisíce nahlášení rizikového chování za poslední rok prošlo systémem Nenech to být. Platforma vytvořená brněnskými studenty funguje již na více než tisícovce škol po celé České Republice. Ty se do ní mohou zdarma registrovat a aplikace jim pak pomáhá s odhalováním šikany či jejího rizika.

Gott se postavil za Slavíka, podle Ortela ztratil svou podstatu

Zpěvák Karel Gott označil hudební anketu Český slavík, jejíž letošní zrušení oznámil Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica, za nedílnou součást české populární hudby. Zpráva, že si anketa dá roční pauzu, vyvolala velký ohlas na hudební scéně. Má-li být podle Těšínského Český slavík skutečným barometrem masové popularity v oblasti pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. "Není to záležitost nejbližší doby, více oznámíme ke konci roku," řekl Těšínský.

Chcete k nám dostat teroristy, pomáhejte v Sýrii, vezměte si je sami… Jak lidé z Česka volají do Bruselu

"Zrovna před chvílí jsem měl telefonát od pána, který trval na tom, že ho prostě musím přepojit na paní Šojdrovou, že jí musí říct, co si o tom plánu na přijetí padesáti dětí ze Sýrie myslí. Není problém s lidmi diskutovat, jde ale o styl komunikace i její množství,“ říká pravá ruka europoslankyně Michaely Šojdrové Lukáš Pachta.