Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Při cvičení je důležitá správná technika, říká bývalý hokejista a trenér ženské reprezentace Daniel Skalický

 
pondělí, 15. října 2018, 12:43

S přicházejícím podzimem si mnoho lidí oddychlo od únavných veder. Jenže k těmto měsícům patří i sychravé počasí a vítr šlehající do tváří. No prostě čas, kdy mnoho lidí, kteří celé léto sportovali, odkládají kolo nebo běžecké boty a dají přednost gauči. Ale i v tomto období se dá cvičit. To dosvědčuje i trenér Daniel Skalický, známý také jako couch Dan. Před nedávnem si otevřel vlastní fitcentrum, kde pomáhá lidem získat kondici.

Bývalého profesionálního hokejistu jste mohli vídat i v první lize, kde se několikrát dostal dokonce do play off. Nyní působí jako kondiční trenér ženské hokejové reprezentace do 18 let, trénoval i se známým hokejistou Tomášem Filippim a rozhodl se vést ke cvičení i veřejnost.

Když se někomu nechce sportovat venku, jaké má alternativy?
Určitě může zavítat za mnou a vybrat si trénink, který mu bude vyhovovat. Nabízím jak individuální, tak skupinové cvičení, kde si lidé mohou vybrat z HIITu (High Intensity Interval Training), Crossfitu nebo Crossfitu Basic, ten zvládne opravdu i úplný začátečník.

Jsou tato cvičení spíše o tom, aby se člověk vybil nebo se zaměřují na techniku?
Určitě jde zejména o to, provádět jednotlivé cviky správně. Přestože mám klienty, kteří by rádi „honili“ svaly, musí se nejdříve dobře naučit techniku, aby neohrozili své zdraví. To máme každé jen jedno.

Takže tato indoorová cvičení jsou zejména pro ty, co chtějí nabrat svalovou hmotu?
Rozhodně nejen pro ně. Například mladá slečna, která by se ráda zbavila přebytečných kil, se nemusí bát, že přibere deset kilo svalů. Samozřejmě se zpevní a osvalí, ale určitě se jí radikálně váha směrem vzhůru neposune.

Jsou cvičení nějak omezená, například věkově?
Z hlediska horní hranice žádný limit není, ale je nutné říci, že cvičení je určené pro dospělé, nikoli pro děti. Co se týče například kondice, tak zde omezení nejsou žádná. I při skupinovém tréninku nabízím několik variant, jak konkrétní cvik provést, aby ho zvládli jak začátečníci, tak pokročilí sportovci.

Dokázal byste obecně říci, jak často by se měl člověk hýbat?
Myslím, že pro udržení nějaké základní kondice je dobré věnovat se nějaké aktivitě zhruba pětkrát týdně. Jak se říká, nic se nemá přehánět. Samozřejmě se ale nemusí jednat o jednu aktivitu, dobré je prokládat cvičení například s plaváním, během, nebo jiným sportem.

Své zázemí Elite Athletics sdílíte i s fyzioterapeutem, proč?
Klíčem ke správnému cvičení je i dobrý zdravotní stav a také informace o těle. Fyzioterapeut může odhalit problém konkrétního klienta, na který se potom společně můžeme při cvičení zaměřit.

Jak jste se vůbec ke cvičení a sportu obecně dostal?
K hokeji mě přivedli rodiče. Ke třetím narozeninám jsem dostal brusle a od té doby trénoval. Prošel jsem si několika mládežnickými reprezentacemi a hrál za Benátky. Během hokejové kariéry mě ale stále více bavilo cvičení.

Proč jste nezůstal u hokeje?
Přiznám se, že se mi to trochu znechutilo. Také jsem se chtěl vyhnout tomu, že bych například do pětatřiceti profesionálně hrál a pak nevěděl co dělat. U hokeje ale svým způsobem zůstávám, ať už trénováním s ženskou reprezentací, nebo s malými dětmi.

Jak dlouho jste kondičním trenérem české reprezentace?
Druhým rokem. V prosinci nás čeká společná cesta do Ruska a poté Japonska na Mistrovství světa.
 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Archiv Daniela Skalického
 


 

Kam dál?

Cílem dashcam komunity je ukázat nešvary z našich silnic, říká tvůrce...

středa, 10. října 2018, 15:00

Se svojí zlatou Fabií jezdí po České republice a autokamerou nahrává nejbizarnější události, které se mu při každodenním provoze...

PĚT OTÁZEK PRO: Pískoviště hrající si na pláž je symbolem posledních...

středa, 3. října 2018, 10:49

Z Liberce by chtěl mít takový malý Berlín nebo alespoň Dublin. Zkrátka město, které žije vkusnou zábavou a kulturou. Knihkupec...

Ani chvilku jsem se nevzdával, vzpomíná na závod nový mistr ČR v...

neděle, 30. září 2018, 10:32

Václav Vančura z Rokytnice nad Jizerou je nejen hasič, ale také kynolog a sportovec. Na triko si připsal již mnoho titulů v...

Z kvalitních lidí bychom postavili dvě kandidátky, říká kandidát na...

čtvrtek, 27. září 2018, 14:04

Čtyři roky byl Jaroslav Zámečník se Starosty v opozici. Nadcházející volby by rád vyhrál, aby mohl co nejlépe plnit program. Za...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.