Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soutěže

Kolik zemí letos navštíví Vivaldianno World Tour 2016: City of Mirrors?

 
Jak oslavíte svátek zamilovaných Vy?
 
 
Liberecká Drbna vylosuje v sobotu 13. února ve 12:00 jednu z odpovědí, kterou odmění jednou z knih z výše uvedeného seznamu dle výběru výherce. Kniha bude k vyzvednutí ještě tento víkend v knihkupectví Fryč.
 
Benefiční ples hejtmana Libereckého kraje se nekoná poprvé. O kolikátý ročník se letos jedná?
 
 
Který program pojmenovaly klientky firmy dokrabicky.cz „Rychlovka do plesových šatů“?
 
 
Proč máme dát dva lupeny právě tobě?
 
 
Vyjmenujte alespoň tři členy kapely Pozdní sběr.
 
 
Víte, kolik kapel v letošním roce na tomto festivalu vystoupí?
 
 
Vyjmenujte alespoň tři kapely, které vystoupí na letošních Hejnických slavnostech
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.