Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Kam na běžky a za sáňkováním? Jsou i jiné varianty než Jizerská magistrála

 
neděle, 13. ledna 2019, 06:00

Jizerská magistrála je jistě krásná, o víkendu ale doslova praská ve švech. A to nejen všechna parkoviště, která se včera zaplnila hned po deváté hodině. Jsou tu ale i další místa, kam vyrazit.

Dostatek sněhu je totiž nejen na vrcholcích Jizerek, ale i v podhůří. Pokud tak zrovna netoužíte vidět zasněžená rašeliniště, zastavit se na Nové louce nebo se projet okolo Černé Nisy, můžete vyzkoušet některý z menších okruhů, které nechávají města i obce ve svém okolí upravit.

Poprvé se postavit na běžky, nebo nahonit pár tréninkových kilometrů můžete například na Rádle. Na trasu o délce přibližně tři kilometry se můžete vydat od kaple na Milířích nebo z Rádla od vodárny. Okruh nabízí jak jízdu klasikou v krásně vykrojené stopě, tak volnou technikou. 

Zahanbit se nenechaly ani Vratislavice, které připravily okruhy pro „klasiky“ u koupaliště a hřbitova. I tady si můžete užít příjemnou projížďku. Stejně je na tom i Smržovka. Ta nabízí taktéž okruh o délce přibližně 3 kilometry nedaleko Parkhotelu a kostela.

Smržovka ale vedle možnosti lyžování nabízí i přírodní sáňkařskou dráhu. Ta začíná nedaleko rozhledny Černá Studnice a vede až k vleku Filip na Smržovce. Trasu o délce přibližně 4 kilometry mohou sjíždět malí i velcí. Můžeme vám ale s jistotou prozradit, že nejvíc zábavy si užijete hned na začátku. Nemusí vás ani mrzet, pokud zrovna žádné sáňky a boby doma nemáte. Zapůjčit si je totiž můžete ve skiareálu Filip nebo přímo u rozhledny.

Originální čtrnáctikilometrovou (ale klidně i mnohem delší) projížďku nabízí běžecký lyžařský areál Krojčenk v Lučanech nad Nisou. Tento okruh je navíc spojen s Jizerskou magistrálou, a tak můžete z Lučan dojet až na Horní Maxov a dál. Třeba až na Hřebínek.

Parádní lyžovačka čeká i na návštěvníky Rekreačního a sportovního areálu Vesec. Ten navíc nově nabízí i novou webkameru, takže na stránkách areálu můžete vidět, jaké zde panují podmínky. I tady si užijí běžkaři, kteří rádi jezdí klasickým stylem i ti, jenž mají řaději skate.

Běžkařské stopy připravil i Frýdlant. Zde si mohou běžkaři užít lyžování na loukách pod lesem na Hartu. Vedení města upravilo celkem čtyři okruhy. Nástupními místy je ulice Karolíny Světlé nebo ulice Jiráskova. Dále mohou místní lyžovat po levé straně ulice Novoměstská, tyto trasy vedou až ke Krásnému Lesu.

Dalším již notoricky známým místem pro lyžování je areál v jabloneckých Břízkách. Odsud se dá vystoupat na louky na Jindřichově a pokud někomu nevadí kopce, může si výlet protáhout až na Maxov a dál do Jizerek, nebo třeba na Bramberk.

Na sáňkování zve do Hejnic starosta Jaroslav Demčák. Se sáňkami samochodkami i obyčejnějšími modely můžete vyrazit na Ferdinandov, kde je upravena lesní cesta o délce 1,2 kilometru. Sice se nahoru musíte vyškrábat pěšky, o to více si ale užijete jízdu dolů, která končí u domu čp. 274.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook/Kiosek Milíře, Facebook/Vratislavice nad Nisou, Liberecký kraj, Facebook/Areál Vesec, Město Frýdlant
 


 

Kam dál?

Na Lemberk dorazí filmaři. Ke vznikajícímu filmu Poslední...

sobota, 12. ledna 2019, 09:27

V druhé polovině ledna obsadí zámek Lemberk a jeho okolí filmový štáb. Ten nyní hledá z komparzisty z okolí zámku, kteří budou...

Aktualizováno 9. ledna 2019, 9:45

Dopravu komplikuje sníh a popadané stromy. V horách přes noc napadlo...

středa, 9. ledna 2019, 08:32

Dopravu v Libereckém kraji komplikuje sníh a také popadané stromy. Ty ráno zablokovaly několik silnic a na čtyřech místech také...

Silvestr na Liberecku: úrazy pod vlivem alkoholu, od rachejtlí se...

úterý, 1. ledna 2019, 09:42

Na záchranné službě se během silvestrovské noci nezastavili, výjezdů bylo zhruba o polovinu víc než jindy. Vážný úraz od zábavní...

Rok 2019 v Libereckém kraji: Nové turistické atrakce, olymiáda...

pondělí, 31. prosince 2018, 11:06

Nové turistické atrakce, zahájení tří velkých rekonstrukcí krajských silnic, nový pavilon nemocnice v Jablonci či olympiádu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Populist Jaromíra Soukupa: sliby vs. fakta. Říkejte mi „český Berlusconi“

Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi, odpovídal Jaromír Soukup v červnu roku 2009 na otázky redaktorky MF DNES. Ve středu oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Cíl? Prý chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Na českobudějovickém sídlišti Máj ordinuje zubař, kterého ještě nikdo neviděl

Pacient se zaregistruje, zdravotní sestra ho objedná, při vstupní prohlídce vybere peníze a v den další návštěvy pošle SMS zprávu, ve které stojí, že měl pan doktor dopravní nehodu. To je zkušenost lidí, kteří k zubaři chodí do Zdravotnického zařízení Máj.

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod nechápou pozůstalí ani ministerstvo

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a zpopelnění. I přesto se před Vánoci v olomouckém krematoriu stala věc dosud nevídaná – provozovatel krematoria smuteční obřad odmítl provést a pohřeb na místě zrušil.