Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Biatlonisté to nandali sdruženářům. Na lyžích? Kdepak, nastoupili proti sobě v hokeji

čtvrtek, 4. dubna 2019, 10:54

Bialtonisté z SKP Kornspitz vs. sdruženáři a skokani z Dukly. Ve svých sportovních odvětvích patří mezi špičky, jak jim to ale jde na ledu? To vyzkoušeli v historicky prvním společném zápase ve Svijanské aréně.

Samozřejmě se zápas nedá porovnávat s aktuálním play-off. Na tomto ledě vládla zejména přátelská atmosféra a cílem bylo si celou akci hlavně užít. Ale kdo ví, jak by vypadal třeba takový biatlon nebo severská kombinace v podání profesionálních hokejistů?

Přesto při tomto zápase nebyla nouze o pěkné zákroky a došlo i na nájezdy. Výsledky ale mluvily nekompromisně. Biatlonisté vyhráli 8:4. Jak se ale říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A to bylo přesně motto téhle akce. „Moc se nám to líbilo. My kombiňáci chodíme spolu občas na led v Lomnici, ale proti biatlonistům jsme hráli poprvé,“ řekl po zápase Tomáš Portyk, který v roce 2012 vybojoval na zimních OH v severské kombinaci zlato.

Stejně nadšení, možná ještě o trochu více, skončili biatlonisté. „Bylo tu super. Byla to sranda a zároveň to mělo nádech bojovnosti,“ zhodnotil Michal Krčmář, který zastával pozici brankáře. V této roli se neobjevil poprvé. „Každý rok hrajeme po sezóně hokej, ale doposud to bylo jen biatlonisté proti sobě. Poprvé jsem si tehdy zkusil jít do brány a začalo mě to bavit,“ vysvětlil.

Jak uvedl organizátor akce, Pavel Petr, v příštím roce by mohl být zápas zpřístupněn i veřejnosti. Ta by celou akci okořenila o fandění a další emoce.

Za biatlonisty nastoupili na led Michal Krčmář, Ondřej Rybář, Tomáš Krupčík, Jakub Štvrtecký, Milan Faltus, Simon Kubina, Mikuláš Karlík, Michael Málek, Aleš Ligaun, Tomáš Kašpar a David Nyč.

Duklu reprezentovali David Jiroutek, Jakub Jiroutek, František Holík, Filip Sakala, Roman Koudelka, Jakub Ficenec, Ondřej pažout, Tomáš Portyk, Tomáš Slavík, Jan Matura, Lukáš Daněk, Marek Šablatura, Vladimír Sedláček, Lukáš Kučera, Kamil Kurcak a David Zemek.

 
 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Kterak vegetariáni svět zachraňují, aneb nový trend nejen ve sportu

úterý, 2. dubna 2019, 17:47

Ještě před pár lety by si nikdo nemyslel, že při vegetariánství jde sportovat. A když už by to šlo, tak rozhodně ne s dobrými...

Lyžování na Ještědu? Tento víkend naposledy. Nekončí se ale všude

čtvrtek, 14. března 2019, 19:45

Přestože sněhové podmínky ještě nejsou úplně nejhorší, na Ještěd si můžete přijít zalyžovat tento víkend naposledy. Například...

(NE)OBYČEJNÍ: Dal si pohov od práce a vydal se do himálajských hor...

čtvrtek, 14. března 2019, 18:22

Jakub Vamberský už odmalička věděl, že by jednou chtěl dělat něco kolem počítačových her. Jako jeden z mála si svůj dětský sen...

Lukáš Derner? Kariéru odstartoval na sídláku v Rochlici a doma má koně

středa, 6. března 2019, 11:09

Dernyho zná v Liberci každý, kdo aspoň malinko sleduje sportovní dění. Už každý ale neví, jak se vlastně tenhle Tygr k hokeji...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.