Počasí dnes13 °C, zítra19 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Po bodové sérii přišla prohra. FBC ztratilo naději už v první třetině

Tři utkání v řadě dokázali bodovat liberečtí florbalisté. I díky tomu se dostali až na příčky zajišťující play-off. Jenže v sobotu přišla zlá první třetina v domácím utkání proti Bohemians a ve zbytku zápasu už se Liberec na dostřel nedostal a prohrál 2:6.

Právě první třetina se domácím nevyvedla a prohráli ji 1:4. A hlavně čtvrtý gól hostí pouhé dvě vteřiny před přestávkou domácí hodně srazil.

Hosté si pak snažili náskok hlídat, přesto měl Liberec dostatek šancí na vstřelení kontaktních gólů. To se ale nepovedlo a tak ve třetí třetině opět udeřili hosté. Liberečtí pak ještě jednou snížili, to ale bylo z jejich strany vše a dobrý výkon hostí potvrdila šestá branka sedm vteřin před koncem.

Zdeněk Skružný (Liberec) „Na dvě střelené branky nejde vyhrát. Nízká produktivita a individuální chyby v první třetině v podstatě rozhodly celé utkání, i když hráči bojovali až do konce.“

Michal Jedlička (Bohemians) „Pro diváky úžasné utkání se spoustou šancí a spoustou zákroků obou brankářů. Opět jsme spokojeni s obranou stejně jako ve Znojmu. Děkuji soupeřům za kvalitní utkání.“

FBC Liberec – FBŠ Bohemians 2:6 (1:4, 0:0, 1:2)

Branky: 11. Radek Valeš, 47. Prokop Ferdan - 6. David Šimek, 10. David Šimek, 14. David Šimek, 20. David Šimek, 45. Jakub Šárka, 60. Pavel Čihák; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 150; zásahy brankářů: Tomáš Janota 1, Vít Vaníček 13 - Michal Kotouček 14; po třetinách: 1:4, 0:0, 1:2