Počasí dnes11 °C, zítra16 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Smolná prohra na palubovce lídra. Florbalisté podlehli Vítkovicím o jediný gól

Až do Ostravy zajížděli liberečtí florbalisté v rámci 8. kola Tisport Superligy, ve kterém se utkali s dosavadním lídrem soutěže z Vítkovic. A rozhodně to nebylo špatné představení. Nebýt druhé třetiny, Liberečtí mohli pomýšlet i na vítězství. Takhle ale prohráli 10:9.

Přitom v první třetině to na žádný brankostroj nevypadalo. Do vedení šli ve třinácté minutě hosté díky Strobachovi, domácí ale za necelé dvě minuty odpověděli. To bylo vše.

Druhá třetina ale přinesla gólové hody a Vítkovice ji vyhrály 8:4! Za stavu 9:5 se tak šlo do posledního dějství a nikdo asi nečekal, že se Liberec ještě může zvednout. Když navíc po deseti odehraných sekundách přidal desátý gól Firda, zdálo se, že je rozhodnuto.

Pak ale přišla velká stíhací jízda. Ještě v první minutě třetí třetiny snížil Salát, devět minut před koncem dal sedmý gól Valeš, který se trefil ještě na konci 53. minuty. Rázem to bylo 10:8 a Liberečtí ucítili šanci. 42 vteřin před koncem snížil na rozdíl jediné branky Salát, víc už ale hosté nestihli.

Pavel Brus (Vítkovice) „K zápasu jsme přistoupili vlažně a to mi vadí. Postupně jsme se dostali do vedení, ale naše hra bez míčku dnes byla laxní a to mi taky vadí. Celkově bylo tempo dost bídné. V útoku to bylo v celku dobré a ještě dalších 5, 6 gólů leželo na čepelích. Dneska náš výkon na 3 body stačil, ale bylo to slabé.“

Zdeněk Skružný (Liberec) „Dostat 8 gólů za třetinu je ostuda. Nic na tom nemění ani výborný výkon v úvodní a poslední části hry. Vítkovice zkušeně trestaly každé zaváhání.“

Vítkovice - FBC Liberec 10:9 (1:1, 8:4, 1:4)

Branky a asistence: 14:44 Adam Delong (Jakub Vilím), 23:28 Jiří Besta (Adam Delong), 28:06 Jan Jastřembský (Adam Delong), 29:25 Jakub Hubálek (Lukáš Hájek), 30:38 Adam Delong (Martin Nehera), 33:20 Jan Šebesta (Lukáš Hájek), 34:13 Adam Delong (Jakub Vilím), 37:02 Adam Delong (Jakub Vilím), 38:22 Lukáš Hájek (Josef Rýpar), 40:10 Ondřej Firda (Jakub Hubálek) - 12:05 Jiří Strobach (Petr Salát), 20:20 Radek Valeš (Prokop Ferdan), 23:44 Radek Valeš (Prokop Ferdan), 24:34 Jiří Strobach, 32:28 Prokop Ferdan (Radek Valeš), 40:37 Petr Salát (Daniel Kroupa), 51:02 Radek Valeš (Matěj Klucho), 52:49 Radek Valeš (Lukáš Veselý), 59:18 Petr Salát (Matěj Klucho). Rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0 + Josef Rýpar 5:1; využití: 0:2; diváků: 127; zásahy brankářů: Petr Gurkovský 15 - Lukáš Chyna 8, Tomáš Janota 6