Počasí dnes13 °C, zítra19 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Florbalisté přemohli Brno. O vítěství rozhodli sedmi góly ve druhé třetině

První domácí tříbodové vítězství v letošní sezóně si připsali liberečtí florbalisté. Brno porazili 9:4 a vydařila se jim především druhá třetina, kterou ovládli 7:1. Čtyři branky nastřílel Ferdan, hattrick bere Salát.

První třetina přitom žádné brankové hody nepřinesla. Do vedení šli ve 12. minutě hosté, o tři minuty později vyrovnal prvním gólem Salát.

Druhé dějství přinesl demolici Brna. Domácí nejprve vstřelili tři branky, pak hosté snížili, jenže ve 38. minutě musel za nesportovní chování pod sprchy brněnský gólman Mazánek a Liberečtí dlouhou přesilovku potrestali třemi brankami a skóre narostlo už na 8:2.

Třetí třetina se spíš dohrávala, Brněnští alespoň zkorigovali na 9:4, to ale bylo vše.

Filip Hanžl (FBC Liberec) „Výkonově jsme navázali na předchozí tři utkání , a i díky přesilovkám jsme získali důležité tři body.“

David Kyzlink (Brno) „Naprosté odevzdání výhry domácímu týmu Liberce, kolaps ve 2. třetině rozhodl o zápase.“

Liberec se už v sobotu představí v Home Credit areně proti poslednímu Ústí, které ale dokázalo v prodloužení porazit Tatran Střešovice.

FBC Liberec – Bulldogs Brno 9:4

Branky a asistence: 15:06 Petr Salát (Jan Bitman), 22:10 Petr Salát, 23:45 Prokop Ferdan (Radek Valeš), 30:36 Radek Valeš, 35:52 Prokop Ferdan (Radek Valeš), 37:24 Prokop Ferdan (Petr Salát), 38:49 Petr Salát (Matěj Klucho), 39:32 Prokop Ferdan (Radek Valeš), 55:28 Jakub Procházka (Adam Balatka) - 11:14 David Sládeček (Jiří Juhaňák), 35:34 David Coufal (Václav Černoch), 51:25 Jan Novotný, 56:15 Jiří Bauer. Rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc. Vyloučení: 2:2 + Jan Mazánek 5 + DÚ; využití: 3:1; Diváků: 203. Třetiny: 1:1, 7:1, 1:2.