Počasí dnes9 °C, zítra6 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena
Bez reklam

Skvělý obrat. Florbalisté v prvním zápase sezóny porazili Českou Lípu

Výborná třetí třetina přinesla libereckým florbalistům vítězství. Po čtyřiceti minutách prohrávali v derby s Českou Lípou o dvě branky, jenže v závěrečném dějství třemi góly výsledek otočili a zvítězili 6:5.

Liberečtí přitom do utkání vstoupili dobře a v polovině druhé minuty šli do vedení, když se trefil Strobach. Jenže hosté ještě do přestávky otočili na 2:1.

Ve druhé třetině hosté odskočili na 4:2. Ferdan pak sice snížil, ale devět vteřin před druhou přestávkou na 5:3 pro hosty zvýšil Krajcigr, který tak zkompletoval hattrick.

Jenže do třetí třetiny nastoupili úplně jiní domácí, kteří postupně třemi góly výsledek otočili a v premiérovém zápase sezóny berou tři body za vítězství.

Zdeněk Skružný (Liberec) „Byl to první ligový zápas v sezóně a podle toho to také vypadalo. Jsme rádi že jsme bojovali až do konce a to přineslo kýžené ovoce.“

Lenka Bartošová (Česká Lípa) „Vést půlku zápasu a takhle si to pak pokazit to je fakt pech, další zápasy se nám to už nesmí stávat.“

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 6:5

Branky: 2. Jiří Strobach, 30. Adam Balatka, 35. Prokop Ferdan, 46. Prokop Ferdan, 47. Jakub Kopecký, 53. Jakub Kopecký - 3. Radek Krajcigr, 13. Petr Novotný, 31. Radek Krajcigr, 35. Jakub Karel, 40. Radek Krajcigr. Rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad. Vyloučení: 0:1 + Štěpán Slaný (CLP) ČK1 + (CLP) 5. Využití: 0:0. Diváků: 305. Zásahy brankářů: Vít Vaníček 17 - Ivan Ponomarev 11. Po třetinách: 1:2, 2:3, 3:0