Počasí dnes7 °C, zítra11 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek

Pět utkání, čtyři výhry. Florbalisté zaskočili Bohemians s vyhráli 5:2

Liberečtí florbalisté se s předpokládanou rolí boje na spodku tabulky odmítají smířit. V šestém kole Superligy si vyšlápli na Bohemians, kde vyhráli 5:2. Získali tak už jedenáct z patnácti možných bodů. V neděli se představí doma, kdy hostí Buldoky z Brna.

Zápas na Bohemians začal opatrně a dlouho se hrálo bez gólů. To ale vynahradil závěr třetiny. Liberečtí šli dvěma góly v sedmnácté minutě do vedení, jenže během chvíle bylo vyrovnáno.

Ve druhé třetině se oba týmy vrátili k opatrné hře, moc šancí nebylo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí třetina ale patřila hostům z Liberce. Vítězný gól si připsal ve 49. minutě Klucho, v závěru pak výhru dvěma brankami potvrdil Kopecký.

Už v neděli hrají florbalisté další zápas. Od 17 hodin na Dobiášovce přivítají Buldoky z Brna.

Michal Jedlička (Bohemians) „Neproměňování šancí a zbytečné fauly rozhodly utkání. Díky soupeři za utkání."

Filip Hanžl (Liberec) „Na Bohemce se lehce nevyhrává, proto si moc vážíme toho, že odvážíme všechny body. Soupeři děkuji za zápas a našim hráčům již poněkolikáté letos za nezlomnou víru ve vítězství."

FbŠ Bohemians - FBC Liberec 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)

Branky: 18. Pavel Čihák, 20. Pavel Čihák - 17. Tomáš Marek, 17. Matěj Klucho, 49. Matěj Klucho, 58. Jakub Kopecký, 60. Jakub Kopecký. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:2; využití: 0:2. Diváků: 115. Zásahy brankářů: Michal Kotouček 17 - Vít Vaníček 18.