Počasí dnes13 °C, zítra19 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Florbalisté si vyšlápli na Chodov a jsou třetí. V neděli přivítají Střešovice

Porazit Chodov? To se libereckým florbalistům zase tak často nepoštěstí. V pátečním desátém kole Superligy to ale zvládli a zvítězili 7:5 a bodově se dotáhli na třetí místo. V neděli se navíc představí znovu doma, v hale Dukly přivítají pražské Střešovice.

Úvod přitom patřil hostům, kteří šli už v čase 1:21 do vedení. Ještě před koncem třetí minuty ale vyrovnal Ferdan a domácí šli v závěru třetiny do vedení díky brance Valeše. Vedení ale Liberečtí neudrželi, 23 vteřin před pauzou vyrovnal Řezáč.

Druhá třetina byla rozhodující, domácí ji vyhráli 3:1 a vytvořili si dvoubrankový náskok. Pak dokonce vedli díky Salátovi 6:3, hosté ale ještě snížili, domácí už ale dvougólový náskok udrželi a vyhráli 7:5.

V neděli je čeká další těžká souboj, v hale Dukly od 18 hodin přivítají Tatran Střešovice.

Filip Hanžl (Liberec) „Dřina, zodpovědnost a produktivita. Bereme tři body, odpočineme a v neděli jdeme na Tatran.“

David Podhráský (Chodov) „Všechny naše problémy poslední doby pramení z toho, že soupeři chtějí vyhrát více než my, my se musíme vrátit na zem, přestat přemýšlet, co bude v únoru nebo březnu a začít dělat základní věci.“

FBC Liberec - FAT PIPE Chodov 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)

Branky: 3. Prokop Ferdan, 19. Radek Valeš, 27. Petr Salát, 37. Lukáš Veselý, 40. Prokop Ferdan, 44. Lukáš Veselý, 51. Adam Balatka - 2. Ondřej Vošta, 20. Martin Řezáč, 31. Tom Ondrušek, 47. Daniel Maxa, 57. Marek Vávra. Rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 195. Zásahy brankářů: Tomáš Janota 18 - Karel Šantora 11.