Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Famózní obrat. Florbalisté během osmi minut nastříleli čtyři branky a porazili Střešovice

Sezóna snů libereckých florbalistů pokračuje. V jedenáctém kole Superligy prohrávali se střešovickým Tatranem 0:3 a ve třetí třetině dokonce 2:5, pak ale předvedli čtyřgólovou smršť a vyhráli 6:5. V tabulce se tak stále drží na děleném třetím místě.

První třetina přitom domácím vůbec nevyšla. Už v sedmé minutě se prosadil Slavík a v první dvacetiminutovce se trefili ještě Beneš s Kreysou.

Ve druhé třetině se domácí dostali na dostřel, v polovině utkání se trefil Kološ a ten samý hráč pak snížil na 2:3.

V posledním dějství ale Střešovice opět odskočily na rozdíl tří branek. Jenže pak to přišlo a během necelých osmi minut domácí stav utkání otočili na 6:5. Hattrick zkompletoval Kološ, dvakrát se trefil Ferdan, který zařídil i vítězný gól.

Filip Hanžl (Liberec) „Zlepšený výkon po první třetině, nebylo to jednoduché, ale vrátili jsme se plně do zápasu. Hráčům díky za neskutečný obrat.“

Milan Fridrich (Střešovice) „Dnes se moc hodnotit nedá. V první třetině jsme dodržovali naše pokyny. Od druhé třetiny si přišla parta lidí zahrát. Pak už se velmi těžko do zápasu dostanete. Musíme si uvědomit, jakým způsobem zápas odehrát.“

FBC Liberec - Tatran Teka Střešovice 6:5 (0:3, 2:0, 4:2)

Branky: 28. Petr Kološ, 35. Petr Kološ, 49. Prokop Ferdan, 52. Petr Kološ, 57. Lukáš Kořínek, 57. Prokop Ferdan - 7. Jakub Slavík, 12. Marek Beneš, 19. Jonáš Kreysa, 46. Marek Beneš, 48. Ondřej Sádlo. Rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 259. Zásahy brankářů: Vít Vaníček 14 - Michal Rebro 14.

Autoři | Foto FBC Liberec

Štítky FBC Liberec, florbal, Střešovice, Ruská superliga ledního hokeje, Tatran, florbalista, Marek Beneš, Jakub Slavík, Liberec, Milan Fridrich, Jiří Janoušek, Petr Černý

Famózní obrat. Florbalisté během osmi minut nastříleli čtyři branky a porazili Střešovice  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje