Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Liberecké florbalové naděje vyrazily na obří turnaj ve Švédsku. A bylo je vidět

 
středa, 11. ledna 2017, 15:49

Čtyři týmy vyslal FBC Liberec na největší mládežnický turnaj na světě Gothia Innebady Cup do švédského Göteborgu. Jde o opravdu velkou akci, vždyť se jí zúčastnilo 410 týmů z celé Evropy. A ty liberecké se rozhodně neztratily, starší žáci prohráli až ve finále své kategorie.

Pro 63 kluků a holek z Liberce šlo o velký, nejen sportovní zážitek. Ve Švédsku je florbal jedním z nejpopulárnějších sportů. „Lidé vás zastavují na ulicích a ptají se, odkud jste, jak se Vám daří v turnaji, kde spíte, kolik máte na turnaji týmů a kolik dětí trénujete. A to nemluvím o sportovcích, mluvím o babičkách, maminkách s dětmi. Všichni vědí, že se ve městě hraje Gothia Innebandy Cup, největší mládežnický turnaj ve florbale na světě a všichni si to užívají,“ popsal pro klubový web trenér kategorie B12 Tomáš Faksa.

Pro liberecké hráče i trenéry šlo o velkou zkušenost. Švédové jsou nejlepší florbalisté na světě. „Všechno v rychlosti, přímočaře, na dvě přihrávky jsou u naší branky. Beci nemají žádný čas na rozehrávku jako u nás v našich soutěžích. Jak se někdo zastaví za brankou s míčkem, je to už problém. Do sekundy jsou tam z obou stran útočníci,“ pokračuje Faksa.

Podle něj se takových zápasů v našich podmínkách moc neodehraje. „Naši kluci jsou individuálně výborní, ale jakmile se dostanou pod takovýto tlak, mají potíže právě proto, že u nás je takovýchto zápasů málo a k těmto situacím moc nedochází,“ doplnil.

A jak si jenotlivé týmy vedly? Nejmladší tým kategorie B11 sbíral hlavně zkušenosti. V šesti zápasech hrál leckdy proti o několik let starším borcům, přesto nezklamal, i když si nepřipsal ani jednu výhru.

Dívčí tým kategorie G14 se po loňské finálové účasti tentokrát nedostal přes čtvrtfinále. Z pěti zápasů ale třikrát zvítězil, jednou remizoval a jedinou prohru má až ve čtvrtfinále.

Mladší žáci B12 hned v prvním zápase dostali velkou školu od švédského týmu, pak ale zabrali a nakonec ovládli B finále své kategorie.

Největší úspěch mají starší žáci B14. Ti prošli až do finále, kde těsně 2:1 podlehli domácímu týmu Hovslätts IK.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

redaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: redakce@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto FBC Liberec

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velitelé dobrovolných hasičů dostanou od...

  • V nákupním centru Forum prasklo vodovodní...

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

Reklama
 
 

Kam dál?

Přestřelka v Pardubicích. FBC dotáhl třígólovou ztrátu, ale nezvládl prodloužení

pondělí, 9. ledna 2017, 22:07

Parádní utkání florbalové Superligy se hrálo v pondělí v Pardubicích. V dohrávce 15. kola nejvyšší soutěže se...

Liberecká florbalová senzace. FBC porazil mistra z Chodova

neděle, 18. prosince 2016, 10:38

V Home Credit areně se v sobotu večer děly věci. Liberečtí florbalisté, kteří se dosud krčí u dna superligové tabulky,...

Florbal opět v areně: Muží přivítají mistra, ženy Panthers Praha

pátek, 16. prosince 2016, 10:04

Další výjimečný florbalový zážitek se chystá na sobotní odpoledne. Po velkém úspěchu z konce října, kdy na utkání s...