Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Fotbal Liberečáky baví. Na Slovanu výrazně přibylo fanoušků

 
čtvrtek, 26. prosince 2013, 10:38

Zájem o nejvyšší tuzemskou fotbalovou ligu stoupl. Podle ukazatelů návštěv či televizní sledovanosti jednotlivých utkání se Gambrinus liga těší větší pozornosti než v minulých letech. Oproti loňskému podzimu přibylo například na stadionu U Nisy průměrně 966 diváků na utkání, přesto patří Slovan k lehčímu nadprůměru.

Na prvoligová utkání si na podzim našlo cestu průměrně něco málo přes pět tisíc diváků, konkrétně 5062. „Úspěchem bude, když počet diváků každý rok stoupne, jestliže to bude o pět deset procent, budeme to kvitovat. Nemůžeme se srovnávat se soutěžemi z Německa, Anglie či Španělska, ale chceme fanouškům nabídnout kvalitní soutěž s kvalitním zázemím. Jsem rád, že se naše malé krůčky promítly ve statistikách návštěvnosti už v této sezoně,“ poznamenal předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Nejvyšší návštěvností se můžou pochlubit na Viktorce, kam na utkání dorazí průměrně 10 208 diváků. Na druhé Spartě je to o 600 diváků méně. Liberecký Slovan se drží na pátém místě statistiky s průměrnou návštěvou 5204 diváků.

Stoupající či klesající návštěvnost často ovlivňuje situace klubu. Třeba v Teplicích meziročně přibylo 3633 fanoušků na utkání. Naopak v trápící se Ostravě chodí na každé utkání průměrně o 3512 fanoušků méně, než před rokem. Slovan si v této statistice nevede vůbec špatně. Zatímco v loňském roce chodila na stadion U Nisy průměrně 4238 diváků, teď je to o tisícovku více.

Průměrná návštěvnost domácích utkání

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragická nehoda ve Vratislavicích. Žena...

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • Veterinární správa zavřela výrobnu kebabu...

 
 

Kam dál?

Liberecký turnaj ATP ovládl Jiří Veselý

pondělí, 5. srpna 2013, 09:45

Úspěchem českého hráče Jiřího Veselého skončil liberecký tenisový challenger Svijany open 2013. Mladý Čech ve finále...

Liberecký trenér vede baseballové kadety na evropském šampionátu

středa, 3. července 2013, 09:06

Jako hlavní kouč baseballové reprezentace kadetů působí liberecký trenér Jan Drábek na evropském šampionátu v Chocni....

Řidič skončil s Hondou v příkopě pod Ještědem

úterý, 2. července 2013, 08:45

Nejspíš o první dopravní nehodu měsíce července se postaral neopatrný řidič Hondy Accord, který v pondělí před jednou...