Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Do Liberce dorazí tisícovka fanoušků Sparty. Pochod na stadion začne u radnice

 
sobota, 12. srpna 2017, 12:43

Přípravu na nedělní utkání Slovanu se Spartou nepodceňují nejen fotbalisté, ale také desítky policistů, kteří kvůli nájezdu tisícovky sparťanských fanoušků připravují mimořádné bezpečnostní opatření. Fanoušci Sparty před zápasem půjdou tradiční pochod z náměstí Dr. E. Beneše na stadion, což omezí dopravu v několika ulicích.

„Předpokládá se, že policisté budou před utkáním doprovázet fanoušky z náměstí Dr. E. Beneše přímo na stadion, z tohoto důvodu dojde v odpoledních hodinách dle potřeb v době doprovodu k chvilkovému uzavření ulic Železná, Valdštejnská, Chrastavská a Londýnská. Po ukončení fotbalového utkání může být krátkodobá uzavírka obdobného charakteru,“ shrnula mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

I z tohoto důvodu policisté vyzývají příznivce Slovanu, aby na stadion nepřicházeli směrem od centra města. „Apelujeme na domácí fanoušky, aby na utkání přišli včas a mohlo tak jejich odbavení u vstupů na stadion proběhnout bez komplikací. A zároveň aby ke vstupu na stadion využili vchod ve směru od dětského dopravního hřiště. Pro fanoušky hostujícího týmu je určen vchod na stadion ze strany od ulice Chrastavská,“ dodala mluvčí policie.

Pořadatelé předběžně počítají s návštěvností, která by se měla pohybovat kolem 7 tisíc, z toho tisícovka fanoušků by měla dorazit z Prahy. Do bezpečnostního opatření budou zapojeni policisté pořádkové, dopravní i kriminální služby. V terénu budou i členové antikonfliktního týmu, policisté z pořádkových jednotek a psovodi. Do akce bude nasazeno i mobilní monitorovací centrum.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

  • Tragická nehoda u Svijan. Náraz do stromu...

  • Hendikepovaný muž bez domova se sám...

Reklama
 
 

Kam dál?

Pro mě ideální návrat, užívám si, že jsem se tady zase trefil, komentuje Matěj Pulkrab

pondělí, 31. července 2017, 00:30

Útočník Matěj Pulkrab prožil ideální návrat do Liberce, kam letos v létě zamířil na hostování ze Sparty. Jako...

Kauza Pelta fotbalový Jablonec nijak neohrozila. Partneři zůstávají

úterý, 25. července 2017, 20:03

Fotbalisté Jablonce chtějí v nadcházející sezoně stabilizovat výkony a vyhnout se výkyvům. To by jim mělo pomoci...

Oslabený Slovan chce v nadcházející sezoně vylepšit deváté místo z minulého ročníku

pondělí, 24. července 2017, 18:18

Spousta odchodů, příchodů poskromnu a úzký kádr. Taková je situace v kabině Slovanu před novou sezonou. Vedení manšaftu...