Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Fanoušky Slovanu rozhořčila návštěva Andreje Babiše na stadionu U Nisy

 
středa, 13. září 2017, 17:15

Diskuzi fotbalových příznivců rozpoutal koncem minulého týdne příspěvek předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který se na svém facebookovém profilu pochlubil tím, že se ve společnosti krajského lídra Jiřího Bláhy a ředitele Slovanu Libora Kleibla zúčastnil tréninku s juniorkou Slovanu. „Tak jsem si s klukama zakopal v Liberci... a radši zůstanu u tenisu,“ okomentoval galerii fotek z akce Babiš. Jeho návštěva vyvolala mezi fanoušky řadu otázek.

„Jaký signál tím vedení hodlalo vyslat směrem k nám, divákům?,“ píše ve svém otevřeném dopise řediteli klubu Pavel Schnirch, který je jedním z věrných fanoušků klubu a dodává: „Uvědomil si někdo, že například zobrazovaní hráči našeho klubu jsou zatahování do kampaně hnutí, přestože nová legislativa tuto činnost limituje a svazuje poměrně pevnými pravidly?“

Proti nařčení o zatahování do politické kampaně se vedení klubu brání. Podle slov tiskového mluvčího Slovanu Lukáše Váni se na pořádání akce klub nepodílel. „Není to poprvé, a velmi pravděpodobně ani naposledy, kdy zástupci různých firem nebo politických uskupení projevili zájem navštívit areál stadionu U Nisy a prohlédnout si zázemí stadionu, včetně uspořádání besedy s hráči nebo zaměstnanci klubu. Pan Jiří Bláha je jedním z mnoha našich partnerů a nevidíme jediný důvod, proč mu nevyjít vstříc,“ shrnul mluvčí. Klub podle něho akci nikterak nekomunikoval, neprezentoval a ani nevyjádřil podporu žádné politické straně nebo hnutí.

Návštěva Andreje Babiše na stadionu U Nisy ale i přesto budí emoce mezi fanoušky. „Návštěva agenta Bureše na stadionu v rámci volební kampaně mě vede k otázce, zda pokud vám přinesu permanentku, tak mi vrátíte poměrnou část její ceny. Mám dost problém s tím, abych fandil klubu, který podporuje takové osoby. Po 30 letech co chodím, fandím, mám doma dresy, šály a jiné, se opravdu stydím za svůj klub,“ napsal na webové stránky klubu fanoušek pod přezdívkou „nocofee“.

Podle krajské manažerky ANO Jany Hajné představili zástupci hnutí vedení fotbalového klubu představy o budoucnosti sportu v Česku. "Sport trpí především nevyjasněným financováním a absencí koncepce. Při krátké diskusi jsme zástupcům fotbalového klubu vysvětlili náš postoj s tím, že prioritou jsou pro nás investice do sportu mládeže a do podfinancované sportovní infrastruktury," dodala. 

Liberecký kraj navštívil Andrej Babiš během minulého týdne v rámci zahájení kampaně na severu Čech. Kromě účasti na tréninku absolvoval Babiš také tiskovou konferenci, autogramiádu a debatu v Libštátu.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Další posily ze Sparty. Do Slovanu kromě Váchy přichází na přestup Matěj Hybš

středa, 6. září 2017, 12:23

Fotbalový Liberec na závěr přestupového období posiluje. Nejprve na půlroční hostování přivedl středopolaře Lukáše...

Slovan už zná soupeře v poháru. Ve třetím kole MOL Cupu pojede do Hodonína

středa, 30. srpna 2017, 12:43

Hodně dlouhá cesta čeká na Slovan v rámci třetího kola MOL Cupu. 20. září se totiž vydá až na jih Moravy do Hodonína,...

FOTO: Slovan nedal trápící se Boleslavi šanci. Výhru 3:0 zařídil dvěma přesnými zásahy Graiciar

neděle, 20. srpna 2017, 02:55

Fotbalisté Mladé Boleslavi pokračují ve špatném vstupu do prvoligové sezony. Středočeši ve čtvrtém kole doma podlehli...