Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Špatný úvod stál Liberec výsledek. Na Spartě rozhodl gól z páté minuty

Jarní část ligové sezony zahájil Slovan prohrou na stadionu Sparty Praha. O ztrátě rozhodl úvod, kdy hosté hráli velmi pasivně a ranou zpoza vápna se uvedla nejdražší posila historie ligy Stanciu. V nastavení pak pečetil výhru domácích z penalty Kanga. Druhý poločas přitom Liberec odehrál velmi slušně a měl několik dobrých možností minimálně vyrovnat.

První půlhodina ale byla utrpením pro fanoušky Slovanu. Nulová mezihra, špatná práce s balonem, nervozita. Sparta si dělala, co chtěla a hned z první střely šla do vedení. Do špatně odehraného balonu se za vápnem opřel Stanciu a bylo to 1:0. „Možná jsme se báli těch plných tribun. Jestli ale chceme hrát poháry, musíme takové zápasy zvládat,“ hodnotil po zápase pro O2 TV trenér hostí David Holoubek.

Postupem času se ale hra vyrovnávala a druhý poločas patřil Liberci. Hráči hostí zpřesnili kombinaci, vylepšili pohyb bez míče a Sparta rázem působila bezradně a jen odkopávala míče. Klid do řad Slovanu přinesl především Bosančić, který rozdával přesné pasy. A právě Bosančić mohl čtvrt hodiny před koncem vyrovnat. Za malým vápnem si zpracoval balon a pálil levou nohou, trefil ale jen brankáře Nitu.

Jen o minutu později mohl Slovan přidat druhý gól. Balon už se kutálel k brankové čáře, kde chtěl dorážet Coufal, po několika odrazech ale Štetina vykopl z prázdné brány.

Liberečtí už ale skórovat nedokázali, naopak v samém závěru nastavení fauloval Kačaraba Lafatu, ten udělal několik přemetů a pískala se penalta, kterou prudkou ranou k tyči proměnil Kanga – 2:0.

David Holoubek (Slovan Liberec) „První poločas jsme prospali, nevěřili jsme si. Druhý poločas byl lepší, myslím, že jsme si zasloužili vyrovnat. V devadesáté minutě nás pak Sparta potrestala z penalty. Jsem rád za reakci kluků v kabině, spadl z nich ostych a v druhém poločase už jsme hráli dobře. Chtělo to ale větší dravost a důraz v pokutovém území."

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:0

Góly: 5. Stanciu, 90+3. Kanga z pen. Žluté kraty: 14. Karafiát, 90. Bosančić. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Wilczek. Diváci: 13811. Poločas: 1:0

Sparta Praha: Nita - Zahustel, Hovorka, Štětina, Vatajelu (78. Plavšić) - Mavuba, Stanciu (86. Kulhánek), Kanga, Frýdek - Ben Chaim (66. Lafata), V. Kadlec

Slovan Liberec: Hladký - Coufal (C), Karafiát, Kačaraba, Kerbr - Oscar, Folprecht, Breite, Mikula (58. Bosančić) - Bartl (78. Voltr), Potočný