Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Sympatický výkon na body nestačil. Slovan na Dukle prohrál 0:2

Dobrá hra s šancemi, přesto prohra. Slovan ve 24. ligovém kole nehrál vůbec špatně a jen v první půli si vytvořil tři brankové příležitosti. Jenže v druhé půli po velkých chybách dvakrát inkasoval a domů jede bez bodu. Jde tak o druhou prohru v řadě.

Liberečtí přitom od začátku byli lepším týmem. Krátce před dvacátou minutou byl v jasné příležitosti Ševčík, jenže po zpětné přihrávce Bartla přestřelil. Poté si na centr za obranu naběhl Kerbr, ale vysoký míč se mu nepodařilo dobře trefit. A desetiminutovku šancí uzavřel Bartl, který šel sám na bránu, ale trefil brankáře Radu.

I druhou půli začal Liberec dobře. V 54. minutě nejprve Rada vyrážel tečovaný Bartlův centr a šanci měli hosté i z následného rohu. Jenže pak udeřila Dukla, Schranz využil zaváhání obrany, prošel středem a prostřelil Hladkého – 1:0.

Slovan se pak hnal za vyrovnáním, Duklu několikrát zatlačil, gól mohl dát střídající Oscar, ale bránu přestřelil a další šance už nepřicházely. Rozhodnutí tak přinesla 82. minuta, kdy se po nedorozumění Libereckých trefil Holík.

Dukla Praha – Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 54. Schranz, 82. Holík. Žluté karty: 7. Schranz - 28. Pulkrab, 69. Ševčík. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Pfeifer

FK Dukla Praha: Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - Hanousek (C), Bezpalec - Douděra (64. Brandner), Néstor (79. Kušnír), Holík - Schranz

FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr - Breite (46. Oscar), Folprecht - Bosančić, Bartl (71. Graiciar) - Ševčík - Pulkrab (71. Da Silva)