Počasí dnes4 °C, zítra4 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Slovan veze z Baníku bod. Případné poháry jsou už hodně daleko

Liberečtí fotbalisté odehráli v Ostravě zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním hrál velmi dobře a jeho hráči hýřili pohybem, ve druhém dějství byl lepší Baník, který také zaslouženě vyrovnal .Dvě kola před koncem tak liberečtí prakticky ztratili možnost zahrát si v příští sezoně poháry, na páté místo ztrácí čtyři body a Jablonec má zápas k dobru.

Pro oba týmy byla před zápasem remíza málo, přesto to nakonec přesně takto dopadlo. Liberecký trenér Holoubek po blamáži s Jihlavou udělal hodně změn, na lavici začali jinak stálice středu zálohy Breite a Folprecht a od začátku nehrál ani Ševčík.

Do středu obrany se také po delší době vrátil Kacharaba a na lavičku musel Kerbr.

A hostím změny prospěly. Hráči Slovanu se dobře pohybovali, přehrávali domácí a dostávali se do šancí. Jednu z největších spálil Karafiát, kdy gólman Laštůvka skvěle vyrazil.

Do vedení šel Liberec až v nastavení první půle, Coufal vrátil do vápna odražený centr přímo na nohu Oscara a ten poslal míč do sítě.

Druhá půle už ale byla od Liberce horší. Baník brzy vyrovnal a měl i další příležitosti, přesto gól nepadl.

Bohumil Páník (Baník Ostrava) „V prvním poločase jsme Liberci dali hodně prostoru. Pak jsme do středu pole dali Jiráska a hra se zlepšila. Bod pro nás může být zajímavý a každý se počítá. Věřím, že to doženeme v posledních dvou utkáních.“

David Holoubek (Slovan Liberec) „Remíza je spravedlivá. Měli jsme dobrý poločas, Baník pak vystřídal a hra se změnila. I když jsme pak měli dobré pasáže, už se nic nezměnilo. Celkově ale byl zápas z naší strany slušný.“

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:1

Branky: 52. Poznar - 45+2. Oscar. Žluté karty: 63. Poznar, 90+2. Pazdera - 29. Wiesner, 38. Pulkrab, 90+3. Folprecht. Rozhodčí: Franěk – Arnošt, Pochylý. Poločas: 0:1.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Hrubý, Hlinka (46. Jirásek), de Azevedo – Baroš (C) (21. Diop), Poznar (73. Granečný)

FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal (C), Karafiát, Kačaraba, Mikula - Wiesner, Bosančić (67. Folprecht), Havelka, Oscar (70. Ševčík), Pilař (82. Bartl) - Pulkrab