Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Slovan porazil Sigmu a bere tři body. Výhru trefil stoper Kačaraba

Třízápasovou sérii bez výhry liberecký Slovan dokázal ukončit. V 10. kole nejvyšší soutěže na svém hřišti přivítal Sigmu Olomouc a vyhrál 3:0. Výhru trefil obránce Taras Kačaraba, ve druhé půli skóre navýšil po pěkné akci střídající Koscelník a v poslední minutě zápas ukončil Matěj Hybš.

Od začátku byl hodně vidět Aarons, šance měl v úvodních dvaceti minutách hned dvě, úspěšný ale nebyl. A tak se skóre měnilo až v 25. minutě, kdy se po rohu trefil Kačaraba.

Druhý gól pak před pauzou mohl přidat Aarons, krásný centr Ševčíka ale hlavou netrefil ideálně.

Ve druhé půli byl Liberec aktivnější, několik příležitostí neproměnil, což se povedlo až Koscelníkovi, který si vyměnil míč se Ševčíkem a skóroval.

V akci pa bylo video, rozhodčí zkoumal faul Falty, který po prozkoumání viděl červenou kartu.

Sigma pak obranu hodně otevřela, do otevřené obrany ale v posledních vteřinách dostala třetí gól. Trefil se navrátilec Hybš.

Slovan Liberec – Sigma Olomouc 3:0 (1:0)

Branky: 25. Kačaraba, 76. Koscelník, 90.+5 Hybš. Rozhodčí: Proske, Kotík, Morkusch. ŽK: 75. Mashike. ČK: 82. Falta. Diváci: 3890

FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Aarons (66. Koscelník), Breite, Oscar, Ševčík, Malinský - Mashike (84. Oršula)
SK Sigma Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (59. Yunis), Houska, Texl (74. Nešpor), Falta - Plšek