Počasí dnes6 °C, zítra11 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef
Bez reklam

Zlej Sen proti týmu plném reprezentantů podal sympatický výkon, pražské Slavii ale podlehl

Liberecký Zlej Sen se v dalším kole nejvyšší futsalové soutěže postavil velkému favoritovi - pražské Slavii. Proti týmu s makedonskými a srbskými reprezentanty odehrál sympatickou partii, ale podlehl 2:9. O oba góly domácích se postarala posila Rumler.

Do zápasu vstoupil Sen velice aktivně a vytvořil si několik slibných příležitostí ke vstřelení branky. Bohužel se ale nikomu síť rozvlnit nepovedlo. Slavia domácí potrestala do poločasu celkem třikrát, nicméně výsledek průběhu hry rozhodně neodpovídal – 3:0.

Hráči Zlého snu se prezentovali daleko aktivnější hrou, než-li tomu bylo proti pražské Spartě. Zásadní problém měli především s koncovkou.

Ve druhém dvacetiminutovém dějství fyzicky náročné tempo ubíralo domácím síly a slávisté prokazovali své kvality. Skóre se vyšplhalo až na nepříznivých 0:8. Závěrem zápasu se podařilo dvakrát golmana Karpiaka překonat nové akvizici Rumlerovi, který tak mohl oslavit svou vůbec první trefu v nejvyšší futsalové soutěži. Definitivní tečku za střetnutím udělala Slavia – 9:2.

Michael Vacek (trenér FTZS Liberec) „Do zápasu jsme vstoupili výborně, nedali jsme soupeři prostor pro kombinaci a rychle k hráčům dostupovali. Vytvořili jsme si několik velkých šancí, které jsme ale neproměnili. Kdyby první poločas skončil remízou nikdo by se nedivil. Ve druhém poločase už nás Slavia začala více přehrávat, my jsme už nebyli tak agresivní a nechávali soupeři více místa a ten nás za to trestal. Je škoda, že se nám podařilo dát góly až na konci zápasu. Kdybychom dali nějaký už v prvním poločase, mohl být zápas ještě zajímavější. Rád bych poděkoval klukům za dobrý, poctivý výkon i když výsledek tomu úplně neodpovídá.“

Daniel Klíma (hráč Slavie Praha) „Liberec dobře bránil, napadal naší rozehrávku, museli jsme zápas poctivě odpracovat. Jsem rád, že jsem dostal příležitost si zahrát a vstřelil i gól, i když byl takový kuriózní, dvakrát jsem totiž zkusil nahrát Davidu Joštovi, ale míč se ke mně pokaždé odrazil a nezbývalo mi nic jiného než vystřelit. Rád bych pochválil slávistické fanoušky, kteří vytvořili skvělou atmosféru, je radost takové utkání hrát.“

SK Slavia Praha x FTZS Liberec – 9:2 (3:0)

Branky a asistence: Rumler 2+0, Benek 0+1, Baláž 0+1

Sestava: Vogt, Garčár – Bína P. (K), Rašín, Soukup M., Baláž, Bína M. – Němec J., Benek, Kazda, Rumler, Kaiser