Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rizikové utkání. Do Liberce míří Sparta, v akci bude pořádková jednotka i psovodi

 
pátek, 23. srpna 2019, 12:10

Jiskřit se bude na hřišti a dost možná i na tribunách a kolem stadionu. Je tu zápas, který v Liberci má během sezóny největší pozornost. Přijíždí Sparta, a kromě samotných fotbalistů se na utkání připravuje i policie. Utkání se hraje v neděli od 19 hodin.

„Předpokládáme, že ze strany některých neukázněných příznivců sportovních klubů a diváků dojde v souvislosti s konáním sportovní akce k narušení veřejného pořádku,“ říká policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Důrazné řešení?

Policie tak utkání vyhodnotila jako rizikové, během neděle se tak zaměří a to, aby v Liberci byl klid a pořádek. „V případě páchání výtržností ze strany fanoušků budou policisté připraveni tyto incidenty důrazně řešit. Úkolem policistů bude mimo jiné zajistit bezpečnost a plynulost v dopravě, aby nedocházelo ke kolizním situacím,“ dodává mluvčí.

Do Liberce vždy přijede minimálně několik stovek sparťanských fanoušků, čekat tu na ně budou policisté pořádkové, dopravní i kriminální služby. „V terénu budou i členové Antikonfliktního týmu, kteří jsou vždy důležitým komunikačním prostředníkem s fanoušky a nasazeni do akce budou dále také policisté z pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Libereckého kraje i z pořádkové jednotky Krajského ředitelství Ústeckého kraje a také v neposlední řadě psovodi,“ vypočítala Šrýtrová.

Jděte od dopravního hřiště

Vzhledem k většímu počtu Sparťanů policisté doporučují fanouškům Slovanu využít hlavní vchod od dopravního hřiště a měli by ho využít i při odchodu ze stadionu. „Z důvodu zajištění klidného průběhu akce žádáme všechny občany, aby byli trpěliví a respektovali tato dočasná omezení v den konání fotbalového utkání, která policie chystá z důvodu zajištění bezpečnosti ve městě,“ uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 

Štítky policie, fotbal, sparta

 


 

Kam dál?

OHLASY: Občas mám zánět spojivek, ale odsaď pocaď, nelíbilo se...

pondělí, 19. srpna 2019, 14:01

Hodně emocí přinesl zápas Slovanu v Karviné. Oběma týmům šlo o hodně. Hrálo se o poslední místo, místo fotbalu se tak spíše...

Chybí nám finále. Dostaneme se jen k vápnu, hodnotí úvod soutěže...

pondělí, 12. srpna 2019, 10:22

V prvním kole výhra, jenže pak už čtyři prohry v řadě. Slovanu se úvod soutěže nedaří, navíc teď jede do Karviné, a pak hostí...

Slovan změří síly s exotickým soupeřem. U Nisy přivítá mnohonásobného...

středa, 7. srpna 2019, 07:54

Takový tým v Liberci ještě nehrál. Slovan se ve středu po obědě střetne s klubem Kuvajt SC, který je v Česku na předsezónním...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.