Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rizikové utkání v Jablonci. Fanoušci Baníku nesmějí do sektoru pro hosty, na zápas přesto přijedou

 
pátek, 30. srpna 2019, 12:15

V neděli přijede do Jablonce Baník Ostrava, který je známý podporou vlastních fanoušků. Ti přitom po posledním utkání na Spartě dostali trest a nesmí do sektorů hostí. Do Jablonce se přesto chystají a na fotbal půjdou. Utkání jako rizikové vyhodnotila policie, která bude dohlížet na pořádek.

„Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Zákaz do sektoru hostí

Do Jablonce se fanoušci Baníku chystají auty i vlakem. „Policisté také svoji pozornost zaměří na jejich příjezd do železničních stanic,“ dodala mluvčí.

Disciplinární komise přitom klub potrestala zákazem vstupu fanoušků do sektoru hostí za incident, ke kterému došlo na Spartě. „Jakékoliv podobné násilné incidenty jsou zcela neakceptovatelné. A my se vůči nim musíme jasně vymezit,“ prohlásil Václav Brabec, předseda představenstva FC Baník Ostrava. „Stejně tak mi ale vadí provokace ze strany ochranky směrem k fanouškům. A z videí a další dokumentace, kterou jsem měl možnost po utkání na Spartě vidět, je zjevné, že právě k tomu na Letné směrem k našim fanouškům docházelo,“ dodal.


Také Fanoušci Ostravy berou trest jako křivdu a do Jablonce se chystají. „My do Jablonce jedeme a budeme jezdit všude, kde bude Baník hrát,“ napsali na facebookové stránce Chachaři.cz.

Zápas mezi Jabloncem a Baníkem začíná v neděli v 16:30. Na veřejný pořádek budou dohlížet policisté pořádkové i dopravní policie, kriminalisté, psovodi a svoji nezastupitelnou úlohu budou mít v bezpečnostním opatření i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Společně s policisty se do opatření také zapojí i strážníci jablonecké městské policie.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Baník Ostrava
 


 

Kam dál?

Komise rozhodčích: Kačaraba neměl dohrát, při penaltě Liberce...

pondělí, 26. srpna 2019, 13:57

Tohle fanoušci Slovanu rádi neuslyší, komise rozhodčích oznámila, že během emotivního utkání mezi Libercem a Spartou udělal...

Videorozhodčí ztratil důvěryhodnost, hlásil trenér Sparty. Asi mají...

pondělí, 26. srpna 2019, 09:43

Hodně emocí přineslo utkání mezi Libercem a Spartou. Rozhodčí Julínek musel řešit hodně ošemetných situací a s některými mu...

Euforie U Nisy, Slovan skolil Spartu. Dvě branky vstřelil Malinský

neděle, 25. srpna 2019, 21:00

Liberečtí fanoušci prožili nádherný nedělní večer, Slovan dokázal porazit Spartu 3:1. Velkou postavou byl především Tomáš...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.