Počasí dnes4 °C, zítra4 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Slovan na vítězství nad Spartou nenavázal. O remízu na Bohemce přišel v závěru

Po dvou vítězstvích se musí liberečtí fotbalisté vyrovnat s porážkou. Na Bohemians sahali po bodu, ale v závěru svým druhým gólem rozhodl domácí Vodháněl.

Slovan začal o něco aktivněji, poprvé se do vážnější příležitosti dostal Matěj Hybš. Svoji slabší nohou chtěl zpoza vápna ohrozit Fryšťáka, ale bránu netrefil. Bohemians zahrozila po dlouhém vhazování Podaného, Keita hlavičkoval do náruče připraveného Nguyena. V šesté minutě, po centru Bartka, vyplaval před libereckým gólmanem samotný Hronek, míč ho spíše trefil do prsou, přesto k první brance nebylo daleko. Slovan se dvakrát dral do nebezpečných situací, ale jednou zradila Malinského přesnost a po druhé Hybš nezvládl zpracování.

Ve 27. minutě se domácí dožadovali penalty, hlavní sudí ani videorozhodčí neshledali žádné provinění a zápas mohl pokračovat. V závěru první půle jsme byli svědky taktického fotbalu, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Viděli jsme hodně soubojů a nepřesné centry na útočící hráče. Tři minuty z nastavení patřili spíše Klokanům, sledovali jsme nejprve další dlouhý aut Podaného a následně rohový kop. Z něhož přišla první branka utkání, která nemohla platit z důvodu ofsajdového postavení.

Do druhého poločasu si trenér Hoftych připravil jednu změnu, Alibekova hrajícího se žlutou kartou vystřídal útočník Petar Musa. V 51. minutě si vzal míč Jan Vodháněl, prošel hned několik hráčů Liberce a nachytal Nguyena střelou na přední tyč, 1:0. Na druhé straně se snažil Malinský střílet na přední tyč, podobně jako proti Spartě, ale netrefil. Slovan po obdrženém gólu přeci jenom začal více útočit, ovšem přes obranu domácích se liberečtí fotbalisté dostávali těžko.

V 70. minutě se Slovan dočkal, po centru Malinského se ve vápně uvolnil Oscar Murphy Dorley, který nohou usměrnil míč za Fryšťákova záda, 1:1. Příležitost na druhý gól domácích měl hlavičkující Ugwu, avšak Nguyen vytáhl skvělý zákrok a vyrazil na roh.

Bohemka ale nakonec vítězství urvala. Mara nezvládl souboj s Ugwem, navíc ještě povalil Kačarabu a Vodháněl už uklízel skoro do prázdné – 2:1.

Bohemians Praha - Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Branky: 51. a 87. Vodháněl – 70. Oscar. Žluté karty: 51. Vodháněl, 82. Bartek – 12. Alibekov, 76. Musa, 89. Mikula. Rozhodčí: Machálek – Moláček, Vodrážka

Bohemians 1905: Fryšťák – Pokorný, Krch, Hůlka – Bartek, Vacek, Jindřišek, Podaný – Hronek (74. Vaníček), Keita (58. Ugwu), Vodháněl

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Mara, Hybš (72. Fukala) – Breite (c), Alibekov (46. Musa) – Malinský, Oscar, Pešek (34. Dordić) – Potočný

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky Slovan liberec fortuna liga, bohemians, Bohemians 1905, FC Slovan Liberec, AC Sparta Praha, Jan Vodháněl, Matěj Hybš, Oscar Dorley, Bílí Tygři Liberec

Slovan na vítězství nad Spartou nenavázal. O remízu na Bohemce přišel v závěru  |  Fotbal  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje