Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Pořádková jednotka v akci. Cvičila vyklizení sektoru na stadionu U Nisy

 
čtvrtek, 19. září 2019, 15:49

Alespoň jednou do roka se krajská policejní pořádková jednotka vydá na některý z ligových stadionů nacvičovat zákrok proti rozvášněným fotbalovým fanouškům. Tentokrát trénovala na libereckém stadionu U Nisy, jako figuranti se představili studenti několika středních škol.

„Velmi důležité je pro nás zasahovat na reálném místě,“ vysvětluje vedoucí Odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Petr Šikola. Policejní jednotka tak může přesně nacvičovat pohyb po sektoru, zajišťování a hlídání kolegů. 

Na libereckém stadionu pak nacvičovala nejprve vyvádění jednotlivců ze stadionu, poté i větších skupinek, a nakonec i vyklizení celého sektoru. „Tento zákrok je nejtěžší,“ dodal.


Právě vyklizení sektoru není moc časté, dochází k němu jednou za několik let. „Už musí docházet k masivnímu porušování pořádku od ničení sedaček až po vniknutí na hrací plochu,“ uvedl Šikola.

Rozvášněné fanoušky představovali studenti středních škol. Dorazilo jich kolem sto padesáti. „Jsme rádi, že spolupracujeme se školami. Máme pak kulisu, která navozuje fotbalový zápas, a i policisté se mohou vžít do situace,“ popsal Šikola.

Figuranti v tranzu

Podle něj má dav fanoušků velkou sílu, policisté se i díky pravidelným cvičením dokáží na tyto situace dobře připravit. Právě síla davu je podle Šikoly důležitým faktorem. „I naši figuranti se při cvičení dostávají do jistého tranzu, policisté je pak po ukončení cvičení museli trošku uklidňovat,“ řekl s úsměvem.

Pořádková jednotka zasahuje u fotbalových zápasů, především se Spartou, Slavií nebo Baníkem Ostrava, často se něco přihodí i při derby s Jabloncem.

Zápasy snímají i kamery, policisté tak často řeší prohřešky fanoušků i dlouho po zápase. „Bývají pak hodně překvapeni, když přijdeme za nimi do práce s obrazovým materiálem, jak na stadionu trhal sedačku,“ řekl.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

V domácí ligové premiéře přivítali futsalisté favorita. Pražská...

úterý, 17. září 2019, 12:45

Svátek futsalu se odehrál v neděli v Liberci, kdy na sever Čech přijela nabitá Sparta Praha. Loňský vítěz ligy a aktuální...

Blesklo mi hlavou, že jsem k***t, hodnotil inkasovanou branku s...

neděle, 15. září 2019, 08:11

Zápas s Teplicemi liberecký brankář Filip Nguyen nezačal vůbec dobře. Hned ve třetí minutě ho zaskočil Mareš, který přímý kop...

Slovan bere s Teplicemi bod. Z penalty vyrovnával Potočný

sobota, 14. září 2019, 18:36

Liberečtí fotbalisté v lize poprvé remizovali. V devátém kole změřili síly s Teplicemi, které šly rychle do vedení. Ještě v první...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.