Počasí dnes13 °C, zítra19 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Debakl na Spartě. Nesložili jsme zbraně ani za pro nás trapného stavu, řekl trenér Pešán

Bílí Tygři se trápí, i v osmém extraligovém kole inkasovali jako první a nakonec si z Prahy odváží debakl 1:7. Přitom herně to úplný propadák nebyl, ale výsledek mluví jasně. Liberečtí teď musí hlavně rychle zapomenout a soustředit se na nedělní domácí duel s Pardubicemi.

Už po první třetině bylo prakticky rozhodnuto, přitom až do 13. minuty byl stav bebrankový. Jenže Sparta pak třemi góly potrestala chyby hostí.

Do druhé třetiny šel do brány poprvé Stezka, ale i on inkasoval, a také třikrát a po dvou třetinách to bylo už 6:0!

Ve třetí třetině se navíc trefil Forman a bylo to už 7:0. Alespoň čestný úspěch zaznamenal Ordoš.

Jaroslav Nedvěd (asistent trenéra Sparty Praha) „Předchozí dva zápasy v Hradci Králové a v Brně jsme sehráli velmi dobře, chtěli jsme na to navázat. Na Kometě jsme sice prohráli, ale podali jsme dobrý výkon. Trošku jsme změnili pár věcí a začíná nám to fungovat. Jsem strašně rád za kluky, že po takové dvouměsíční předehře to z nich konečně začalo lítat ven a měli z hokeje radost. Všichni, včetně diváků, si zápas naplno užili. Ale slavit budeme jen do půlnoci. Do Olomouce pojedeme s tím, abychom na tento výkon navázali a nebylo to jako svatba, pohřeb.“

Filip Pešán (trenér Liberce) „Myslím, že výsledek je pro nás krutý. Po zbytečném faulu jsme inkasovali první gól a z toho stavu 0:1 se nám od začátku sezony nedaří zvednout. Sparta pak přidala další branky, dala tři góly v přesilovkách, byla maximálně efektivní a hrála po zbytek zápasu s velkým přehledem. Ale nesložili jsme zbraně a myslím, že jsme zlobili také za toho nepříznivého, až trapného stavu. Jsem rád, že jsme aspoň vstřelili branku, což pro nás může být odraz do domácího střetnutí s Pardubicemi. Bohužel se nám zatím nedaří klíčovými hráči podpořit mladíky a nezkušené hráče. Ofenzivní lídři netáhnou tým tak, jak by měli. Všechna utkání navíc začínáme inkasovaným gólem, což nás sráží dolů.“

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Pech (Kalina, Forman), 17. Smejkal (Nedomlel, Pech), 20. Reichenberg, 29. Říčka (Reichenberg), 31. Kudrna (T. Pavelka), 34. Černoch (Uher), 43. Forman (Pech, Kalina) – 55. Ordoš (Pyrochta, Jašek). Rozhodčí: Pešina, Hribik – Frodl, Špůr. Vyloučení: 7:5, navíc Nedomlel (Sparta) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 44:33. Diváci: 8 032.

HC Sparta Praha: Aittokallio – Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Zámorský, Nedomlel, Kalina, Mikuš – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, P. Vrána, J. Hlinka – Smejkal, Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a Nedvěd.
Bílí Tygři Liberec: Will (21. Stezka) – Pyrochta, Ševc, Plutnar, Jánošík, Kolmann, Derner, Havlín – Bakoš, Bulíř, Jašek – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – Hrabík, D. Špaček, A. Dlouhý.Trenéři: Pešán a Mlejnek.