Počasí dnes6 °C, zítra7 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Tygři vyřadili obhájce titulu z Frölundy a postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů proti Curychu

Velký výsledek uhráli liberečtí Bílí Tygři v Lize mistrů. Po prohraném úvodním utkání osmifinále s Frölundou dokázali ve Švédsku vyhrát a šlo se do prodloužení. V něm pak po minutě hry rozhodl Bulíř. Liberečtí hokejisté si tak zahrají čtvrtfinále soutěže proti švýcarskému Curychu.

V Göteborgu, kde se zápas hrál, sledovali diváci obrovské drama. To vygradovalo v závěru. Po dvou třetinách domácí vedli 2:1 a směřovali za postupem, jenže Tygři neuvěřitelnou třetí třetinou zápas otočili na 5:4, když pouhých padesát vteřin před koncem dal vítězný gól Bakoš a poslal zápas do prodloužení.

V něm měli hosté výhodu přesilovky a tu po 61 vteřinách využili. Postupový gól trefil Michal Bulíř.

Tygry nyní čeká čtvrtfinále proti Curychu, který vyřadil Nottingham.

„Musím samozřejmě uznat kvalitu soupeře, která je neskutečná, ale bojovností a konečně také proměňováním šancí jsme se dostali zpět do hry a v prodloužení jsme využili přesilovku. Pro celou organizaci je to obrovský úspěch," řekl kapitán Tygrů Martin Ševc, který si v utkání připsal čtyři kanadské body.

Čtvrtfinálový souboj se odehraje nejprve 5. či 6. prosince, odveta je pak na pořadu dne 12. prosince. První zápas se pravděpodobně odehraje v Liberci.

Frölunda Indians – Bílí Tygři Liberec 4:6pp

Branky a nahrávky: 06:02 Widerström (Hjalmarsson, Stålberg), 31:58 Oloffson (Lasch, Almquist), 50:37 Grundström (Lundqvist, Lasch), 54:41 Lasch (Lundqvist, Grundström) - 18:47 Ševc (Bakoš, Krenželok), 43:47 Šmíd (Krenželok, Jašek), 48:19 Plutnar (Ordoš), 50:56 Vantuch (Ševc, Havlín), 59:10 Bakoš (Ševc, Jelínek), 61:01 Bulíř (Bakoš, Ševc). Rozhodčí: Nikolić, Vinnerborg – Pihlblad, Waldejer. Počet diváků: 1 570. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:4, 0:1

Sestavy:
Frölunda: Mattsson (Gustafsson) – Dahlin, Almquist, Nyberg (A), Donovan, Gunnarsson, Sigalet, Lerebäck – Lasch (TS), Lundqvist (C), Rosseli-Olsen – Stålberg, Hjalmarsson (A), Emanuelsson – Grundström, Andersson, Oloffson – Friberg, Ehn, Westerholm – Widerström Sestavy:

Bílí Tygři: Janus (Will) – Havlín, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Pyrochta, Jánošík – Jašek, Jelínek (A), Krenželok – Bakoš (TS), Bulíř, Lakatoš – Stránský, Vlach, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Špaček – Dlouhý

Autoři | Foto HC Bílí Tygři Liberec

Štítky Bílí Tygři, Liga mistrů, Frölunda, Curych, čtvrtfinále, Liga mistrů UEFA, Michal Bulíř, Bílí Tygři Liberec, Martin Ševc, Švédsko, IFK Göteborg, Nottingham Forest FC, FC Slovan Liberec