Počasí dnes17 °C, zítra19 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Úspěch mládežnického hokeje. Junioři Bílých Tygrů si zahrají o titul s Kometou

Juniorský tým Bílých Tygrů si zahraje finále extraligy. Mladí liberečtí hokejisté v semifinálové sérii proti Plzni hrané na dvě vítězná utkání zvítězili dvakrát za sebou a míří do finále. V něm na svěřence bývalého obránce Tygrů Valdemara Jiruše čeká brněnská Kometa.

„Za celou organizaci Bílých Tygrů jsme šťastní, že jsme ve finále, a samozřejmě soupeři patří velké díky, měli jsme k Plzni respekt,“ popsal trenér juniorky Valdemar Jiruš.

Tygři nejprve v prvním utkání na domácím ledě Plzeň porazili 3:2, v sobotu se pak představili v Plzni. A byl to velmi napínavý duel.

„První třetinu jsme zvládli na očekávání, v té druhé nás soupeř zmáčknul, ale zvládli jsme to velice dobře do defenzivy. Tam se utkání lámalo,“ řekl Jiruš. Tygři si po čtyřiceti minutách udržovali jednogólový nákok, když se po dvanácti minutách trefil Průžek.

„Ve třetí části jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek, pak jsme si to pohlídali,“ dodal trenér.

Na ledě pak bylo v závěru vidět ještě několik bitek, to už ale na postupu Liberce do finále nezměnilo.

Juniorka Tygrů se ve finále utká z Brnem. První zápas série se hraje na libereckém ledě ve středu 4. dubna.

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

Štítky Bílí Tygři, junioři, finále, Kometa Brno, Valdemar Jiruš, Bílí Tygři Liberec, HC Škoda Plzeň, HC Kometa Brno