Počasí dnes6 °C, zítra4 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Tygři složili reparát za Spartu. Plzeň porazili 3:0, Will má druhou nulu

Po ztraceném utkání se Spartou dostali liberečtí hokejisté šanci hned druhý den si spravit náladu. A nakonec se jim to povedlo, silnou Plzeň porazili 2:0. Skvěle si vedl především domácí gólman Roman Will, který udržel druhé čisté konto.

Oproti bezstarostnému úvodu se Spartou se tentokrát hrál hodně opatrný hokej. V první třetině tak spíš než šance přibývalo jen trestů, a to na obou stranách.

Až ve druhé třetině padl první gól a trefil se lídr bodování celé ligy Marek Kvapil. Liberečtí pak dlouho drželi nejtěsnější možný výsledek. Ten se jim podařilo navýšit až v závěru. Klid dodal domácím v 55. minutě kapitán Petr Jelínek, v 58. minutě pak do prázdné brány pečetil Valský.

Filip Pešán (Liberec) „Včera jsme (se Spartou) odehráli dobrý zápas, vedli 3:0, velkou část zápasu jsme ovládali a máme bod. Dnes jsme dle mého názoru tahali po celý čas za kratší konec a máme body tři. Hokej není vždy spravedlivý. Nicméně jsme bojovali, snažili jsme se nefaulovat a byli jsme efektivní v zakončení. Navíc nás skvěle podržel brankář Roman Will, proto máme dnes všechny tři body."

Jiří Hanzlík (Plzeň) „Budu se opakovat a řeknu to samé jako po pátečním zápase v Karlových Varech - naše finální fáze je žalostná. Špatně řešíme šance, přečíslení a celkově hru v útočném pásmu. To nás prostě zabíjí a není nám nic platné, že předváděná hra není špatná. Jeden vstřelený gól za víkend hovoří za všechno."

Bílí Tygři – Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. M. Kvapil (Lenc), 55. P. Jelínek (L. Krenželok, Lakatoš). Rozhodčí: Pavel Hodek, Petr Úlehla – Lukáš Kajínek, Kamil Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 917. Střely na branku: 29:38.

Bílí Tygři: Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, T. Hanousek, Ševc, Havlín, Maier – Ordoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Teplý – M. Zachar, Lakatoš, D. Špaček.
Škoda Plzeň: Milčakov (Frodl) – J. Kindl (A), Jones, Allen, Čerešňák, Vráblík, Pulpán – Indrák (A), Nedorost, Gulaš (C) – Stach, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Autoři | Foto Bílí Tygři Liberec

Štítky Bílí Tygři, hokej, extraliga, Plzeň, AC Sparta Praha, Roman Will, FC Viktoria Plzeň, Marek Kvapil, Bílí Tygři Liberec, Petr Jelínek, Škoda, Filip Pešán, HC Energie Karlovy Vary, Jiří Hanzlík

Tygři složili reparát za Spartu. Plzeň porazili 3:0, Will má druhou nulu  |  Hokej  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje