Počasí dnes6 °C, zítra11 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

Tygři v Boleslavi urvali vítězství a v pátém zápase budou mít mečbol

Další dramatické utkání se odehrálo mezi Mladou Boleslaví a libereckými Bílými Tygry. A tentokrát se hostům podařilo zvítězit, když rozhodli dvěma slepenými góly v závěru. Tygři se tak ujali vedení 3:1 a chybí jim vyhrát jediný zápas.

Od úvodního buly se hrál rušný hokej s šancemi na obou stranách. Aktivněji začali domácí, Liberec navíc hned třikrát fauloval a nemohl se tak dostat do tempa. Do vedení šla Boleslav na konci dvanácté minuty, kdy hrála třetí přesilovku. Dva forčekující hosté se zapomněli v pásmu domácích, čehož využil Procházka a obhodil Willa. To hosty probudilo a ještě v první třetině vyrovnali, prvním gólem v play off se ukázal Kvapil.

Druhá třetina přinesla několik šancí na obou stranách, další branka ale nepadla. O všem tak rozhodlo až třetí dějství. Šance měly oba týmy, šťastnější ale nakonec byli hosté. Devět minut před koncem nabil Hudáček Havlínovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Za necelou minutu bylo ještě veseleji, když Vlach využil přihrávku Krenželoka.

Boleslav pak sáhla k dlouhé hře bez brankáře a zápas dokázala zdramatizovat. Necelé dvě minuty před koncem snížil Šťastný. V hektickém závěru se domácí tlačili za vyrovnáním, hosté už ale vítězství ubránili.

Série se tak vrací do Liberce za stavu 3:1 pro Bílé Tygry.

Miloslav Hořava (trenér Mladé Boleslavi) „Musím říci, že to byl skvělý zápas. Jsem úplně nadšený z obou mužstev. Výborný hokej! Strašně se mi to líbilo. Sport je prostě takový. My ten zápas prohráli, ale jinak to bylo vynikající utkání.“

Filip Pešán (trenér Liberce) „Naprosto vyrovnaný zápas, celou dobu padesát na padesát. Z tlaku v útočném pásmu jsme dali jeden a potom i druhý, rozhodující gól. Soupeř šance nedal, proto jsme vyhráli.“

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Procházka (Klepiš, Kotvan), 59. Šťastný (Kurka, Vondrka) – 19. M. Kvapil (Šmíd, Filippi), 52. Havlín (Birner, Ševc), 52. J. Vlach (L. Krenželok). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc R. Zohorna (Mladá Boleslav) 10 minut. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:39. Diváci: 4 200 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Autoři | Foto BK Mladá Boleslav

Štítky Bílí Tygři Liberec, hokej, extraliga, play off, Mladá Boleslav, FK Mladá Boleslav, BK Mladá Boleslav, Miloslav Hořava, Filip Pešán

Tygři v Boleslavi urvali vítězství a v pátém zápase budou mít mečbol  |  Hokej  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje