Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Boleslav dala podnět na libereckého Vlacha. Ten za atak na Klepiše zaplatí deset procent platu

 
úterý, 26. března 2019, 10:00

Ve čtvrtém čtvrtfinále vstřelil vítězný gól, v sérii už druhý. Jaroslav Vlach ale také bude potrestán za konflikt s Klepišem ve třetím utkání. Přijde o deset procent platu za úder pěstí do soupeřova obličeje. Podnět přišel z Boleslavi, disciplinárka také přihlédla k minulosti libereckého forvarda.

„Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč se potom, co byla jeho předchozí potyčka s protihráčem Jakubem Klepišem zřetelně ukončena, dopustil úderu pravou rukavicí, kterým zasáhl protihráče, nejevícího zájem v potyčce pokračovat, do obličeje,” zdůvodnila disciplinární komise.

Už byl trestán

Podle předsedy disciplinárky tak šlo o bitku. „Jaroslavu Vlachovi, který byl za podobný přestupek v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, uložil finanční pokutu ve výši 10 procent základní měsíční odměny.”

Disciplinární komise se zabývala také zákrokem beka Tomáše Havlína na Davida Šťastného, kterého trefil loktem. Liberecký obránce dostal v zápase dvě minuty a dál trestán nebude.

Řízení zastaveno

„Zákrok byl veden čelně na protihráče, kterého bylo možné podle Pravidel ledního hokeje atakovat. Hráč ho nevedl ve vysoké nájezdové rychlosti ani před střetem nenadskočil. Z dostupných záběrů navíc není zřejmé, že by hráč měl v době zákroku zdviženou paži, ani že by při střetu došlo k přímému zásahu hlavy či krku. S přihlédnutím k uvedeným skutečnostem předseda disciplinární komise ELH řízení s Tomášem Havlínem zastavil,“ vysvětlila komise.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto BK Mladá Boleslav
 


 

Kam dál?

Tygři v Boleslavi urvali vítězství a v pátém zápase budou mít mečbol

pondělí, 25. března 2019, 21:32

Další dramatické utkání se odehrálo mezi Mladou Boleslaví a libereckými Bílými Tygry. A tentokrát se hostům podařilo zvítězit,...

Možná jsme byli v zakončení lehkovážní, řekl po prohře v Boleslavi...

pondělí, 25. března 2019, 09:53

Zkušený forvard Michal Birner hodnotil zápas s Boleslaví. Prohru hodil hned za hlavu a soustředí se na druhý venkovní zápas....

Hokejové čtvrtfinále se do Liberce vrátí. Tygři v Boleslavi prohráli...

neděle, 24. března 2019, 19:32

Třetí zápas čtvrtfinále play off mezi Mladou Boleslaví a Libercem dopadl lépe pro domácí. Zápas byl dlouho vyrovnaný, Boleslav...

V Liberci trénují australské hokejové reprezentantky. S mladými...

neděle, 24. března 2019, 14:00

Na týdenním soustředění je v Liberci australská ženská hokejová reprezentace. Připravuje se tu na světový šampionát druhé divize,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.