Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Starosta brněnské městské části žaluje hokejového obránce Liberce za zákrok při semifinálovém zápase

 
úterý, 9. dubna 2019, 18:18

Velmi kuriózní dohru bude mít pondělí semifinálové utkání Komety s Libercem. Starosta brněnských Židenic a právník Aleš Mrázek (ANO) žaluje podle serveru blesk.cz obránce Bílých Tygrů Martina Ševce za to, že při utkání ze střídačky sekl holí brněnského protihráče.

Mrázek využil skulinky v zákoně. Jeden z paragrafů se totiž zabývá situacemi, kdy hokejoví fanoušci poškodí majetek města a dává zástupcům samosprávných orgánů možnost podat oficiální žalobu, kterou se hokejový svaz musí zabývat a nesmí ji odložit. Mrázek jako starosta brněnských Židenic tento paragraf využil, přestože se zákrok nijak jeho městské části netýkal.

 „V čase 31:05 hráč Martin Ševc, který se v danou chvíli neúčastnil hry na ledě, z prostoru střídaček zasáhl seknutím hokejkou do šarvátky, která se odehrávala v těsné blízkosti střídačky hostů,“ uvedl Mrázek serveru blesk.cz.

„Jednání hráče Ševce bylo vedeno z klidu, s rozmyslem, po předchozí přípravě. Nikoliv v rámci přemotivovaného sportovního výkonu. To jen umocňuje jeho společenskou a mravní škodlivost. Jde tedy o čin takového stupně a charakteru nebezpečnosti, který vyžaduje, aby se jím zabývala disiplinární komise extraligy. Porušil nejen hokejová pravidla, ale i dobré mravy. To se dotklo mě i široké veřejnosti. Bylo to ošklivé,“ vysvětlil Mrázek.

Přestože se ani jeden ze zúčastněných klubů nechce incidentem ze zápasu dále zabývat, případ musí ze zákona hokejový svaz řešit.
Žaloba starosty městské části na hráče za zákrok při zápase je v Česku naprostou raritou.

Napsal(a) Martin Šeda | Foto Bílí Tygři Liberec/Jiří Princ
 


 

Kam dál?

Tygří bubeník Honza fanděním žije, má ho i v životopise

úterý, 9. dubna 2019, 10:25

Co by to bylo za hokej bez fanoušků, to by prostě nešlo. Centrum každých hokejových fanoušků se nachází v kotli a srdcem kotle...

VIDEO/GÓLY: Čtvrté utkání získala Kometa v prodloužení. Série se...

pondělí, 8. dubna 2019, 22:04

Také čtvrté semifinále přineslo dramatický hokej. Liberec dlouho mířil za vítězstvím, jenže deset minut před koncem domácí...

Dominik Lakatoš se stal terčem rasistických urážek brněnských...

pondělí, 8. dubna 2019, 14:48

Třetí zápas semifinálové série mezi Bílými Tygry a brněnskou Kometou přinesl opět další vypjatý duel a skvělý hokej. Dojem ale...

VIDEO: Tygři přehráli Kometu. Třetí zápas v oslabení rozhodl Vlach

neděle, 7. dubna 2019, 19:31

Liberečtí hokejisté dokázali vyhrát na ledě Komety. V třetím semifinále šli rychle do vedení, Kometa ale včasně odpověděla....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.