Počasí dnes13 °C, zítra19 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Už sedmačtyřicátý ročník Běhu na Českou chalupu proběhl v sobotu. Memoriál Mirko Gräfa vyhrál stylově jeho vnuk Jakub Gräf, který jako jediný pokořil hranici 12 minut. Mezi ženami si nejlépe vedla teprve čtrnáctiletá Tereza Prokešová, která porazila i Zuzanu Kocumovou.

Závodu se zúčastnily přes dvě stovky běžců. Trať vedla od konečné zastávky v Lidových sadech a měří 2500 metrů s převýšením 245 metrů. Jediným, kdo pokořil dvanáctiminutovou hranici, byl lyžařský reprezentant Jakub Gräf, který si připsal čas 11:53,3.

Na startovní listině byla i další zajímavá jména, především z řad bývalých i současných lyžařských reprezentantů. Diváci po trati tak mohli fandit Zuzaně Kocumové, Dušanu Kožíškovi nebo Radimu Nyčovi.

Běh na Českou chalupu 2017

Sobota, 4. listopadu 2017, 14:26

Autoři | Foto

Štítky Běh na Českou chalupu, Česká chalupa, Liberec, Jakub Gräf, Dušan Kožíšek, Zuzana Kocumová, chalupa