Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olympioniky ze severu Čech ocení představitelé kraje. Na společné setkání dorazí skoro tři desítky bývalých reprezentantů

 
úterý, 14. listopadu 2017, 11:56

Jiří Beran, Ladislav Rygl, Eva Píčová nebo třeba František Halíř. Jména, která psala historii zimních sportů. Během společného setkání na krajském úřadě obdrží finanční odměnu a věcné dary. To ale není hlavním účelem setkání. Pro mnohé z účastníků je to totiž jedna z mála příležitostí vidět své bývalé kolegy či přátele a zavzpomínat nejen na sportovní zážitky.

Český klub olympioniků zřídil před několika lety nadační fond, jehož cílem je získat finanční prostředky pro oceňování zasloužilých sportovců. Právě z něho budou při středečním setkání olympionici oceněni. „Poděkování přesto patří všem, kteří se finanční částkou podíleli na podpoře a ocenění zasloužilých sportovců Libereckého kraje,“ dodal Pavel Benc za Český klub olympioniků.

Do jisté míry neformální akce bude probíhat v duchu poděkování bývalým olympionikům za jejich dřívější reprezentaci a výsledky pro naši zemi. Události se zúčastní i hejtman Libereckého kraje Martin Půta„Jsem moc rád, že se opět po roce mohu pozdravit se sportovními legendami. Je to vždy velmi příjemné setkání,“ prohlásil.

Mezi pozvanými jubilanty jsou například Jiří Beran (běh na lyžích), Milan Jarý (běh na lyžích), Miloslav Sochor (alpské lyžování), Karel Kodejška (skoky na lyžích), Rygl Ladislav Rygl (severská kombinace), Dalibor Motejlek (skoky na lyžích), Jan Ilavský (běh na lyžích), Eva Píčová (běh na lyžích), Eva Kracíková (běh na lyžích), Evžen Čermák (sjezdové lyžování) a další.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Night of Warriors opět míří do Home Credit arény. Přihlášeny jsou tři desítky bojovníků

pátek, 10. listopadu 2017, 11:12

Další Night of Warriors klepe na dveře. Už tuto sobotu se v Home Credit aréně utkají nejlepší bojovníci nejen z...

FOTO: Home Credit Aréna patřila psům. Liberec hostil mistrovství světa v agility

neděle, 8. října 2017, 17:35

Nejlepší psi v agility soutěžili od čtvrtka do dneška na mistrovství světa, která se konalo v Home Credit Arena v...

Stroj nebo člověk? Tramvaj prohrála souboj s běžcem o sedm sekund

pondělí, 21. srpna 2017, 13:21

Je rychlejší člověk nebo tramvaj? Odpověď na tuto otázku již znají běžci a fandové, kteří se v Liberci zúčastnili nebo...