Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Shotokan Liberec zazářil na MČR. Domů veze titul nejlepšího závodníka i šest mistrů republiky

 
středa, 6. prosince 2017, 10:02

Na Mistrovství České republiky získal Filip Horňák titul nejlepšího závodníka turnaje a dále vybojovali liberečtí karatisté z klubu Shotokan 6 titulů Mistra ČR, 10 stříbrných medailí a 9 bronzů. Celkově vybojoval oddíl republikový bronz mezi kluby a v žákovských kategoriích se posunul dokonce na příčku stříbrnou. Vendula Štěpánová vybojovala nominaci na únorové Mistrovství Evropy v Soči a velmi úspěšné bylo co do medailí a nominací i SCM Liberec.

Na stupeň nejvyšší se při předávání pohárů mistrům České republiky pro rok 2017 postavili Petra Kolářská (kata masters ženy U45), Filip Horňák (kumite ml. žáci do 32kg), Tomáš Vacek (kumite st. žáci do 52kg), Klára Muzikářová (kumite st. žákyně do 50kg), Vendula Štěpánová (kumite dorostenky do 54kg) a Hana Dostálová (kumite ženy nad 68kg).

Stříbro vybojovali Filip Horňák (kata ml. žáci 7-9 let), Vendula Štěpánová (kata dorostenky), kata tým mladší žákyně (Biriucová, Majbová, Rajtrová), kata tým muži (Jízdný, Knížek, Plaček), Šimon Harvilko (kumite ml žáci do 27kg), Daniel Kolář (kumite ml. žáci 10-11 do 41kg), Matyáš Bakrlík (kumite st. žáci do 60kg), Anna Harciníková (kumite st. žákyně do 50kg), Matyáš Malý (kumite dorostenci do 63kg) a Ondřej košťál (kumite muži do 75kg).

Bronz získali Taisia Biriucová (kata ml. žákyně 7-9 let), Tomáš Vacek (kata st. žáci), Anna Harciníková (kata st. žákyně), kata tým mladší žáci (Harvilko, Horňák, Jízdný), kata tým starší žákyně (Francová, Harciníková, Muzikářová), Dominik Faltus (kumite ml. žáci nad 32kg), Jakub Jízdný (kumite ml. žáci 10-11 do 30kg), Matyáš Jansa (kumite ml. žáci 10-11 do 35kg), Nela Rajtrová (kumite ml. žákyně 7-9 nad 30kg) a Ondřej Košťál (kumite muži U21 do 75kg)

Těsně pod stupni vítězů a medailovými branami zůstali Šimon Harvilko (kata ml. žáci 7-9 let), Klára Muzikářová (kata st. žákyně), Jaroslav Vlček (kata muži U21), Ctibor Jízdný (kata masters U50), Miroslav Pluhař (kumite ml. žáci 10-11 do 39kg), Daniel Nevrkla (kata st. žáci), Max Fiala (kumite dorostenci do 57kg), Hana Dostálová (kumite ženy open), Nela Rajtrová (kata ml. žákyně 7-9 let) a kata tým st. žáci (Kolář, Jansa, Kittner).

„Skvělou atmosféru, týmového ducha a celkovou převahu si naši závodníci zachovali i na takto důležitém a po všech stránkách náročném turnaji, z čehož máme velikou radost,“ uvedla Petra Piskačová, hlavní trenérka SK a předsedkyně státní reprezentace. „Výkony našich byly výborné a vždy na individuálním maximu závodníka. Prostor pro zlepšení v Čechách vidím ve zlepšení kvality rozhodování. Čeští závodníci se často musí prosazovat jak skrze soupeře, tak skrze slabší panel soudců a na Mistrovství republiky tomu bohužel nebylo jinak.O to více nás těší výkony Vojty Konopy, který skvěle reprezentoval SK i na tomto poli.“

Libereckou radost ještě rozšířili závodníci dojíždějící na tréninky SCM Liberec, a to:

Martin Drábek (SKR SU Ústí nad Labem): 1. místo kumite dorostenci do 52kg a nominace na ME
Filip Krišal (TJ Sokol Sadská): 1. místo kumite dorostenci do 57kg a nominace na ME
Petr Podrábský (SKR SU Ústí nad Labem): 1. místo kumite junioři do 61kg a nominace na ME
Filip Černík (TJ Sokol Sadská): 1. místo kumite junioři do 76kg a nominace na ME
Daniel Drábek (SKR SU Ústí nad Labem): 1. místo muži U21 do 60kg a nominace na ME

Velký dík patří trenérům (Pavlu Horňákovi, Petře Kolářské, Haně Dostálové, Jaroslavu Vlčkovi) a mentálnímu koučovi Ondřeji Petrovi. Ten s oddílem spolupracuje 3 měsíce a závodníky doprovázel i na MČR. Tato spolupráce nese ovoce nejen v navýšení výkonnosti závodníků, ale i ve zlepšení komunikace mezi trenéry, dětmi a rodiči, což úžasně přispívá skvělé náladě a síle týmu. V neposlední řadě patří dík všem rodičům, jejichž podpora, jak v přípravě tak na soutěži přispěla k takto skvělému výsledku, a kteří vytvářejí stále lepší tým fanoušků.

Nyní si závodníci i trenéři užijí zasloužený odpočinek a porepublikový program, jehož cílem je uvolnění po náročné podzimní přípravě, a který je plný zábavných mimo karatistických aktivit . Nicméně Mistrovství Evropy mládeže se koná první týden v únoru v ruském Sochi takže příprava pro některé závodníky brzy začne nanovo.

Tisková zpráva

Štítky Shotokan, karate

 


 

Kam dál?

Night of Warriors opět míří do Home Credit arény. Přihlášeny jsou tři...

pátek, 10. listopadu 2017, 11:12

Další Night of Warriors klepe na dveře. Už tuto sobotu se v Home Credit aréně utkají nejlepší bojovníci nejen z tuzemska....

FOTO: Home Credit Aréna patřila psům. Liberec hostil mistrovství...

neděle, 8. října 2017, 17:35

Nejlepší psi v agility soutěžili od čtvrtka do dneška na mistrovství světa, která se konalo v Home Credit Arena v Liberci. Denně...

Stroj nebo člověk? Tramvaj prohrála souboj s běžcem o sedm sekund

pondělí, 21. srpna 2017, 13:21

Je rychlejší člověk nebo tramvaj? Odpověď na tuto otázku již znají běžci a fandové, kteří se v Liberci zúčastnili nebo se přišli...

Vosy Liberec obhájily titul v hokejbalové lize. Ve finále zdolaly...

pondělí, 10. července 2017, 09:56

Další ročník liberecké hokejbalové ligy neregistrovaných hráčů je u konce. A titul berou stejně jako loni Vosy Liberec, které ve...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Pět hasičských jednotek vyráží k požáru...

  • Auto se střetlo s motorkářem, ten v...

  • V Mníšku dostal řidič smyk a napálil to do...

  • V Liberci by mohl vyrůst nový bazén, o jeho...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká republika si připomíná okupaci 1968, Babiše u Českého rozhlasu vypískali

Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrožena. Každý si může říkat, co chce, založit stranu nebo hnutí a cokoliv kritizovat, uvedl předseda vlády při pietě za oběti událostí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu. Celý Babišův projev provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Babiš řekl, že to nebude komentovat a hned po projevu odjel.

Ruská média věnují pozornost srpnu 1968, pohled bývá rozdílný

Ruská média věnují značnou pozornost 50. výročí vpádu sovětských vojsk do Československa, škála pohledů sahá od odsuzování tohoto potlačení pražského jara jako pokusu o vybudování socialismu s lidskou tváří až po obhajobu bratrské pomoci, která podle názoru státní agentury RIA Novosti zachovala mír po dalších 20 let.

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.