Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Počasí připomíná začátek března. Podmínky k lyžování zhoršila obleva

 
pátek, 12. ledna 2018, 07:09

Podmínky k lyžování zhoršila v Libereckém kraji obleva, některá střediska už kvůli tomu musela omezit provoz a skiareálu v Bedřichově hrozí dokonce úplné uzavření. Na sjezdovkách je od pěti do 60 centimetrů sněhu. Provozovatelé věří, že se naplní předpověď o ochlazení.

"Pomohlo by to hodně," uvedl ředitel Ski bižu Pavel Bažant. Společnost provozuje v Jizerských horách tři areály. Tanvaldský Špičák a Severák jsou stále v plném provozu a podmínky k lyžování jsou dobré. V Bedřichově je od deseti do 30 centimetrů sněhu a podle Bažanta budou muset areál na víkend nejspíš zcela uzavřít. "Zvažujeme, že bychom tam nechali fungovat dětský vlek, který je v pořádku a dá se ještě provozovat," dodal.

Zhoršují se podmínky také v západní části Krkonoš. "V polovině areálu je sněhu ještě dost, je to ale všelijaké. Teď mají přijít mrazy, něco by mělo připadnout, tak si myslím, že se to zlepší," uvedl za skiareál Paseky nad Jizerou Martin Řípa. I přes oblevu mají lyžaři v Pasekách k dispozici přes devět kilometrů tratí. "Zavřená jen jen jedna sjezdovka," dodal Řípa.

Snowhill ve svých střediscích ve Vysokém a Jablonci nad Jizerou dočasně zrušil večerní lyžování a skiareály jsou jen v částečném provozu. V Rokytnici nad Jizerou je uzavřený Studenov, který je závislý na přírodním sněhu. "Bohužel teplý vítr, který přišel do Česka poslední dva dny, nám tam udělal paseku. Uteklo nám spousta sněhu a to ježdění by bylo nebezpečné," uvedl ředitel skiareálu Vít Pražák. V největším středisku kraje se i tak dá lyžovat na více než 15 kilometrech tratí. "Horní Domky a Lysá hora mají sněhu dostatek, jedeme naplno. Je to ale spíše takové jarní lyžování," dodal Pražák.

Obdobné je to i na Ještědu v Liberci. "Připomíná to začátek března. Ráno je to lepší, přes den zhoršuje a pak na večerní lyžování zase lepší," uvedla za areál Renata Balašová. Sjezdovky jsou podle ní stále v dobrém stavu, ode dneška je ale mimo provoz Bucharka. "Na sjezdovce je sněhu dost, ale nedaří se udržet stopu na vleku," dodala Balašová.

Zhoršují se i podmínky pro běžkaře v Jizerských horách. "Naposledy jsme upravovali před dvěma dny, z Bedřichova je to hodně ztenčený," uvedla za provozovatele Jizerské magistrály Radka Davidová. Stopy jsou někde už hodně špinavé od popadaného jehličí a místy jsou dokonce vytátá místa. Přenášet lyže se musí například na Krásné Máří. "Když se někdo ptá, doporučuji mu, ať vyrazí na Smědavu nebo Jizerku, tam je to lepší," dodala Davidová.

Kam dál?

Hotel pro vítěze: Příběh Františka Jelínka

středa, 10. ledna 2018, 11:13

Jsem pyšný na to, že během „padesátky“ bydlí v mém hotelu vítězové. I pro ně je to srdeční záležitost. Rok co rok připadají na...

Zimní střediska v Libereckém kraji zažila volnější víkend. Podmínky...

pondělí, 8. ledna 2018, 07:06

Zimní střediska v Libereckém kraji nebyla o prvním lednovém víkendu plná, lyžaře odradilo počasí. Spokojeni byli v Harrachově,...

MOJE PADESÁTKA: Příprava začala aneb jak (ne)trénuji

pátek, 29. prosince 2017, 16:03

Kalendář nám ukazuje poslední papírek v roce. Je tu prosinec. Co to znamená? Zbývají už jen dva měsíce do Jizerské 50. Do...

Špatná zpráva pro běžkaře. Bedřichov zasněžování na stadionu dělat...

středa, 6. prosince 2017, 10:27

Nový zasněžovací systém na stadionu pro běžkaře v Bedřichově v Jizerských horách se zatím dělat nebude. Na projekt zhruba za 12...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.

Zeman označil na sjezdu KSČM Vítězný únor za prohraný únor

Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu a takzvaný Vítězný únor v roce 1948, který vedl k nástupu komunistů k totalitní moci, označil za prohraný únor. Před závěrem svého vystoupení krátce zmínil nynější vyjednávání o vládě hnutí ANO s ČSSD s tolerancí KSČM. Zeman nabádal, aby strana nepromarnila příležitost a nekladla si přemrštěné podmínky. Zemanův příjezd na sjezd komunistů provázely protesty.

Nejlevnější německý salám je kvalitnější než český

Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané kategorii nejlevnější. Předmětem srovnání byl točený a měkký salám, silné párky, rybí prsty, lahůdkový salát, jahodový jogurt a kysané zelí. Německé produkty prodávané za podobnou měrnou cenu obsadily v porovnání kvality dvakrát první místo. České zboží se svou kvalitou nestalo vítězem ani jednou, obsadilo však třikrát příčku poslední.