Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RunCzech premiérově v Liberci

 
čtvrtek, 26. července 2018, 09:29

Tajemné lesy Jizerských hor, klikatící se cestičky, táhlá stoupání, technické seběhy nebo prolétnutí kamenolomu a přehradní hráze. Právě takový bude premiérový Liberec Nature Run. Zbrusu nový závod RunCzech se poprvé rozeběhne v neděli 7. října na tratích 22 a 12 kilometrů.

Liberec Nature Run nabídne běžcům stejný servis, jaký možná již znáte z ostatních závodů RunCzech. Startovat se bude z centra města v 11:30 (22 km) a ve 12:15 (12 km). Běžci se z náměstí vydají směrem k ZOO, kolem lesního koupaliště a proběhnou skrz žulový lom Ligranit. U Mlynářova kříže se trasy rozdělí, 12kilometrový závod se vrací do Liberce, zatímco 22 kilometrová trasa pokračuje po zelené skrz Rudolfov až k Bedřichovské přehradě. Po přeběhnutí ikonické hráze začíná trasa klesat na Maliník, kde se běžci napojí na červenou značku a přes Rudolfov a pod Libereckou výšinou doběhnou opět k ZOO a zpět do centra, kde je cíl závodu.

Organizátoři slibují pestrou terenní trať s převýšením, která nabídne běžůcm novou běžeckou výzvu a skvělý běžecký zážitek.

Kapacita nového závodu je stanovena na 2 tisíce závodníků (tisíc pro každou trasu) a kratší vzdálenosti se mohou zúčastnit běžci už od 15 let. Na atmosféru závodu se však mohou těšit i ti nejmenší sportovci a jejich rodiny, jelikož v 10:00 odstartuje dm rodinný běh. Vzdálenost bude sice mnohem kratší, ale i tak si všichni zaslouží medaili v cíli.

Registrace na nový závod jsou dostupné na webové stránce www.runczech.com. Novinky o běhu můžete sledova na facebooku.

PR text
 


 

Kam dál?

FOTO: Česká sklárna odhalila letošní trofeje Tour de France, vzhledem...

pátek, 20. července 2018, 08:00

Již osm let zdvihají vítězové cyklistického závodu nad hlavu trofeje, které pochází z lindavské sklárny Lasvit Ajetoglass. Jako v...

FOTO: Slavík opět obhájil titul, tisíce lidí řvaly nadšením

neděle, 15. července 2018, 08:00

Tomáš Slavík již po šesté vyhrál závod ve fourcrossu JBC 4X Revelations na své domácí trati. Za oblíbenou akcí na Dobrou Vodu v...

Rally Bohemia se vrací. V sobotu se přežene kolem Ještědu

čtvrtek, 28. června 2018, 08:50

Po letech se jeden z nejznámějších automobilových závodů u nás vrací opět do Liberce, a to rovnou na Ještěd. Osmikilometrová...

FOTO: Biatlonisté v Břízkách závodili na horských kolech. Vyhráli...

sobota, 16. června 2018, 13:49

Republikový šampionát v biatlonu na horských kolech proběhl v sobotu dopoledne v biatlonovém areálu v jabloneckých Břízkách....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.