Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

RunCzech premiérově v Liberci

 
čtvrtek, 26. července 2018, 09:29

Tajemné lesy Jizerských hor, klikatící se cestičky, táhlá stoupání, technické seběhy nebo prolétnutí kamenolomu a přehradní hráze. Právě takový bude premiérový Liberec Nature Run. Zbrusu nový závod RunCzech se poprvé rozeběhne v neděli 7. října na tratích 22 a 12 kilometrů.

Liberec Nature Run nabídne běžcům stejný servis, jaký možná již znáte z ostatních závodů RunCzech. Startovat se bude z centra města v 11:30 (22 km) a ve 12:15 (12 km). Běžci se z náměstí vydají směrem k ZOO, kolem lesního koupaliště a proběhnou skrz žulový lom Ligranit. U Mlynářova kříže se trasy rozdělí, 12kilometrový závod se vrací do Liberce, zatímco 22 kilometrová trasa pokračuje po zelené skrz Rudolfov až k Bedřichovské přehradě. Po přeběhnutí ikonické hráze začíná trasa klesat na Maliník, kde se běžci napojí na červenou značku a přes Rudolfov a pod Libereckou výšinou doběhnou opět k ZOO a zpět do centra, kde je cíl závodu.

Organizátoři slibují pestrou terenní trať s převýšením, která nabídne běžůcm novou běžeckou výzvu a skvělý běžecký zážitek.

Kapacita nového závodu je stanovena na 2 tisíce závodníků (tisíc pro každou trasu) a kratší vzdálenosti se mohou zúčastnit běžci už od 15 let. Na atmosféru závodu se však mohou těšit i ti nejmenší sportovci a jejich rodiny, jelikož v 10:00 odstartuje dm rodinný běh. Vzdálenost bude sice mnohem kratší, ale i tak si všichni zaslouží medaili v cíli.

Registrace na nový závod jsou dostupné na webové stránce www.runczech.com. Novinky o běhu můžete sledova na facebooku.

 


 

Kam dál?

Jizerská 50 RUN vrací trasy zpět na přehradu

středa, 25. července 2018, 11:30

Dobrá zpráva pro všechny, které loni mrzela změna trasy Jizerské 50 RUN. Letní varianta legendárního běžkařského závodu byla...

FOTO: Na Kozákově lítají longboardisté rychlostí až 100 kilometrů v...

sobota, 21. července 2018, 19:00

Jubilejní desátý ročník nejprestižnějšího longboardového závodu se konal až do dnešního dne na Kozákově. Světový pohár v...

FOTO: Česká sklárna odhalila letošní trofeje Tour de France, vzhledem...

pátek, 20. července 2018, 08:00

Již osm let zdvihají vítězové cyklistického závodu nad hlavu trofeje, které pochází z lindavské sklárny Lasvit Ajetoglass. Jako v...

Tenisový Svijany Open láká na české reprezentanty i osm hráčů světové...

čtvrtek, 19. července 2018, 13:38

Už příští týden se do Liberce začnou sjíždět tenisté z celého světa. Blíží se další ročník výborně obsazeného challengeru ATP...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.