Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stolní tenista Jiří Suchánek se připravuje na paralympiádu. Město mu přispěje

 
pondělí, 8. října 2018, 06:01

Rada města na svém posledním zasedání před volbami podpořila českého reprezentanta Jiřího Suchánka. Stolní tenista se chystá na paralympiádu do Tokia, která proběhne v roce 2020. Liberec mu na přípravu přidá 30 tisíc korun.

„Před dvěma lety vybojoval na paralympiádě v Rio de Janeiru bronzovou medaili a stal se tak čtvrtým nejlepším tělesně postiženým sportovcem České republiky,“ připomněl primátor Liberce Tibor Batthyány.

Suchánka čeká náročná kvalifikace do Tokia, v nadcházející sezóně ho čeká několik těžkých turnajů, které o jeho případné účasti na paralympiádě rozhodnou. Celkem se musí zúčastnit minimálně šesti mezinárodních turnajů včetně mistrovství světa, které v říjnu 2018 hostí Lašsko (Slovinsko). „Jeho účast na turnajích a příprava je spojená s vysokými náklady, které převyšují částku 130 tisíc Kč za kalendářní rok,“ doplnil Jan Král z tiskového oddělení radnice.

Vozíčkář Jiří Suchánek je úspěšným reprezentantem České republiky ve stolním tenisu a zástupcem oddílu Sportovního klubu stolního tenisu Liberec, který o mimořádnou podporu požádal.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

FOTO: Městem proběhlo dva a půl tisíce běžců. Konal se první ročník...

neděle, 7. října 2018, 14:30

Po filmařích tentokrát Benešák obsadili běžci. V centru města se jich sešlo na dva a půl tisíce. Přímo u radnice totiž startoval...

Z chorvatské Rijeky se Shotokan vrací se dvěma bronzy

sobota, 6. října 2018, 10:00

Poslední zářijové dny patřily ve světě olympijského karate Croatia Open, jednomu z největších turnajů v Evropě. Na osmi...

Liberec bude v neděli patřit běžcům. Nature Run přinese i omezení v...

středa, 3. října 2018, 14:30

V neděli 7. října 2018 se Liberec stane centrem běžeckého dění. Premiérový ročník závodu Liberec Nature Run, konaný za podpory...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.