Počasí dnes6 °C, zítra7 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Liberečtí futsalisté dostali v Plzni lekci. Navrátilec po zranění Benek se dvakrát trefil

Nováček nejvyšší futsalové soutěž z Liberce v pátečním utkání zajížděl na palubovku Plzně. A domů si veze porážku 11:4. Hosté odehrál jen jeden povedený úsek ve druhé půli, kdy se jim povedlo snížit ze 7:1 na 7:4.

Utkání v Plzni nabídlo ze strany hostí opět dva naprosto odlišné poločasy. V tom prvním měli hráči problém s rozehrávkou a pohybem domácího celku, z čehož pramenilo mnoho individuálních chyb, jenž byly po zásluze trestány. Za zmínku stojí snad jen kombinace po ose Kazda – Soukup M., kdy druhý jmenovaný chytře obstřeloval branaře Interobalu – poločasový výsledek 5:1.

Ve druhé půli Liberec zlepšil pohyb bez míče a svou hru zjednodušil. Tento styl nesl ovoce, kdy SEN snížil zásluhou Němce a dvěma zásahy Aleše Beneka na 7:4. Nutno podotknout, že Benek nastoupil poprvé od utkání se Slavií Praha, kde si přivodil těžké zranění mezižeberního svalu a chrupavky.

Bohužel po této pasáži přišla opět nedůslednost v obranné fázi a Interobal 2x pohodlně skóroval.

I přes snahu se skóre zastavilo na nelichotivých 11:4.

David Frič (trenér SK Interobal Plzeň) „S výsledkem spokojenost, nespokojenost s tříminutovou pasáží, ve které jsme dostali tři góly, když jsme vypadli z koncentrace. To kazí celkový dojem a nemůžeme si to dovolit v dalších zápasech. Vstup do sezóny určitě není šťastný a všechny nás to svazuje. Cítíme, že bychom chtěli být jinde. Ale věřím, že se ty výsledky nastartují a nakopneme se k vítězné sérii.“

Michael Vacek (trenér FTZS Liberec) „V zápase s Plzní nás srážely hrubé chyby při bránění. Velký problém jsme měli v přechodu do útoku, který se nám vůbec nedařil. Ve druhém poločase jsme hru zjednodušili a dokázali snížit ze 7:1 na 7:4. Bohužel jsme pak dostali opět dvě laciné branky a bylo rozhodnuto.“

SK Interobal Plzeň x FTZS Liberec – 11:4 (5:1)

Branky a asistence: Benek 2+0, Němec J. 1+0, Soukup M. 1+0, Kazda 0+1, Henzl 0+1

Sestava: Vogt, Soukup R. – Bína P., Rašín, Henzl, Soukup M. – Toman, Němec J., Kazda, Kaiser M., Benek