Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bikepark v Jizerských horách využilo během první sezóny skoro 20 tisíc cyklistů

 
pondělí, 17. prosince 2018, 06:01

Bikepark na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách v letošní premiérové sezoně využilo skoro 20 tisíc lidí. Zájem byl občas takový, že lanovka musela být v provozu bez přestávky, i když původně měla jezdit v půlhodinových intervalech.

„Z našeho pohledu bikerů hodnotím první sezonu jako zdařilou," řekl Lukáš Černý, který se na vytvoření bikeparku podílel.

Bikepark za 2,2 milionu korun vybudovaly Lesy ČR ve spolupráci s okolními městy a místním sdružením cestovního ruchu. Dvě trasy různých obtížností vedou po lesních cestách dolů z vrcholu kopce, který je ve výšce 831 metrů nad mořem. Jde o osm kilometrů jednosměrných, až metr širokých, lesních stezek s přírodním povrchem.

Plánuje se rozšíření

Podle Černého by chtěli bikepark na příští sezonu rozšířit. „Ne v řádu kilometrů trailů, ale spíše takových technických propojek, které by zhodnotily stávající stav," uvedl Černý. Propojky by měly mít desítky metrů, využitelné by byly pro rodiny s dětmi i zkušenější bikery. Černý si od toho slibuje, že cyklisté by na kopci mohli zůstat déle než letos. „Že je upoutáme déle než jen na dopoledne či den. Chtěli bychom je utáhnout minimálně na víkend," dodal. O vytvoření propojek budou podle něj jednat v zimě s Lesy ČR i CHKO Jizerské hory.

Bikepark se nachází na kopci, kde je největší lyžařské středisko Jizerských hor. Nová atrakce by měla napomoci zatraktivnit toto místo pro turisty i v letní sezoně. Nahoru vozí cyklisty čtyřsedačková lanovka. „Splnili jsme si přání mít tržby kolem 1,5 milionu korun," uvedl za provozovatele bikeparku Pavel Bažant. Náklady byly podle něj sice o 300 tisíc korun vyšší, důvodem ale podle něj byly prvotní investice, které se v dalších letech nebudou opakovat. Na lanovku například bylo nutné koupit nosiče kol za více než 200 tisíc korun. Kvůli opravě navíc začal letošní letní provoz lanovky o několik týdnů později, než se původně plánovalo.

Na rok 300 tisíc

Černý předpokládá, že na úpravy a opravy tratí bude příští rok potřeba do 300 tisíc korun. „Měli bychom je vydat průběžně v sezoně, abychom udrželi kvalitu a zábavnost trailů," dodal.

Napsal(a) ČTK | Foto Bikepark Tanvaldský Špičák
 


 

Kam dál?

Od rána neprojedete Podhorskou ulicí, v budově školy se zhroutila...

středa, 12. prosince 2018, 21:11

Ve Střední škole řemesel a služeb se při rekonstrukci zhroutila část zdi v prvním a druhém patře. Jelikož je stav budovy...

Na přehradu vstoupili první bruslaři. Je to hazard se životem, říká...

pondělí, 3. prosince 2018, 15:30

První nedočkavci využili tenkého ledu na „dvojce“, a užívali si tak o víkendu zimních radovánek na hladině jablonecké přehrady....

VIDEO: Podívejte se na poslední jízdu liberecké tramvaje T2R

středa, 21. listopadu 2018, 16:30

Nikde jinde na světě už ve veřejné dopravě nejezdily, jen v Liberci. Ale už ani to neplatí, v sobotu tramvaje s označením T2R...

FOTO: Humanoid Matylda se už vydal na svou cestu autostopem, míří k...

středa, 31. října 2018, 15:02

Robot Matylda, který se zrodil v jablonecké dílně OpenTechLab, už vyrazil na svou cestu. Autostopem chce dojet až do Pelhřimova,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Populist Jaromíra Soukupa: sliby vs. fakta. Říkejte mi „český Berlusconi“

Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi, odpovídal Jaromír Soukup v červnu roku 2009 na otázky redaktorky MF DNES. Ve středu oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Cíl? Prý chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Na českobudějovickém sídlišti Máj ordinuje zubař, kterého ještě nikdo neviděl

Pacient se zaregistruje, zdravotní sestra ho objedná, při vstupní prohlídce vybere peníze a v den další návštěvy pošle SMS zprávu, ve které stojí, že měl pan doktor dopravní nehodu. To je zkušenost lidí, kteří k zubaři chodí do Zdravotnického zařízení Máj.

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod nechápou pozůstalí ani ministerstvo

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a zpopelnění. I přesto se před Vánoci v olomouckém krematoriu stala věc dosud nevídaná – provozovatel krematoria smuteční obřad odmítl provést a pohřeb na místě zrušil.