Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bikepark v Jizerských horách využilo během první sezóny skoro 20 tisíc cyklistů

 
pondělí, 17. prosince 2018, 06:01

Bikepark na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách v letošní premiérové sezoně využilo skoro 20 tisíc lidí. Zájem byl občas takový, že lanovka musela být v provozu bez přestávky, i když původně měla jezdit v půlhodinových intervalech.

„Z našeho pohledu bikerů hodnotím první sezonu jako zdařilou," řekl Lukáš Černý, který se na vytvoření bikeparku podílel.

Bikepark za 2,2 milionu korun vybudovaly Lesy ČR ve spolupráci s okolními městy a místním sdružením cestovního ruchu. Dvě trasy různých obtížností vedou po lesních cestách dolů z vrcholu kopce, který je ve výšce 831 metrů nad mořem. Jde o osm kilometrů jednosměrných, až metr širokých, lesních stezek s přírodním povrchem.

Plánuje se rozšíření

Podle Černého by chtěli bikepark na příští sezonu rozšířit. „Ne v řádu kilometrů trailů, ale spíše takových technických propojek, které by zhodnotily stávající stav," uvedl Černý. Propojky by měly mít desítky metrů, využitelné by byly pro rodiny s dětmi i zkušenější bikery. Černý si od toho slibuje, že cyklisté by na kopci mohli zůstat déle než letos. „Že je upoutáme déle než jen na dopoledne či den. Chtěli bychom je utáhnout minimálně na víkend," dodal. O vytvoření propojek budou podle něj jednat v zimě s Lesy ČR i CHKO Jizerské hory.

Bikepark se nachází na kopci, kde je největší lyžařské středisko Jizerských hor. Nová atrakce by měla napomoci zatraktivnit toto místo pro turisty i v letní sezoně. Nahoru vozí cyklisty čtyřsedačková lanovka. „Splnili jsme si přání mít tržby kolem 1,5 milionu korun," uvedl za provozovatele bikeparku Pavel Bažant. Náklady byly podle něj sice o 300 tisíc korun vyšší, důvodem ale podle něj byly prvotní investice, které se v dalších letech nebudou opakovat. Na lanovku například bylo nutné koupit nosiče kol za více než 200 tisíc korun. Kvůli opravě navíc začal letošní letní provoz lanovky o několik týdnů později, než se původně plánovalo.

Na rok 300 tisíc

Černý předpokládá, že na úpravy a opravy tratí bude příští rok potřeba do 300 tisíc korun. „Měli bychom je vydat průběžně v sezoně, abychom udrželi kvalitu a zábavnost trailů," dodal.

Napsal(a) ČTK | Foto Bikepark Tanvaldský Špičák
 


 

Kam dál?

Karatisté z Gryf vezou z republikového šampionátu sedm medailí

čtvrtek, 13. prosince 2018, 17:00

Dva tituly vicemistrů a pět bronzových medailí vybojoval karatistický oddíl Gryf Liberec na letošním Mistrovství ČR, které se o...

Libereckým skokanům zoufale chybí skokanský areál. Musí dojíždět

sobota, 8. prosince 2018, 06:35

Členská schůze libereckého oddílu skoku na lyžích a severské kombinace se uskutečnila minulý čtvrtek v Hotelu Liberec. Řešila se...

Češi na florbalovém mistrovství bojují o medaile. Nezůstávejte doma,...

pátek, 7. prosince 2018, 11:09

Desítky lidí sledovaly čtvrteční čtvrtfinálový souboj českých florbalistů proti Dánsku ve fanzóně v libereckém obchodním centru...

Bojujeme s Kačenkou potřetí. Šipkařský turnaj opět pomůže s návratem...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 13:15

Je to už pět let, kdy sedmého prosince nad ránem nedaleko Ďábelské huti octavia narazila do tramvaje. V autě se těžce zranila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.