Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Ať to sviští i těm nejmenším, Víkendová lyžařská škola na Ještědu se opět otvírá

 
čtvrtek, 20. prosince 2018, 14:22

Sjezdové lyžování je u nás jeden z nejoblíbenějších sportů. Naučit děti lyžovat přitom není žádný med. A co to takhle nechat na někom jiném? O děti se vám mohou skvěle postarat odborníci ze Sportovního klubu Ještěd.

Ve dvou se to lépe táhne a nejlépe v celém týmu. Dětičky, které na lyžích nikdy nestály, se ve Víkendové lyžařské škole SK Ještěd naučí podstatné základy, pokročilejší si možná troufnou na větší svah. „Zpravidla přijímáme děti od pěti let, ale výjimečně i o trochu mladší. Například když mají staršího sourozence a chtějí se učit společně,“ řekl za SK Ještěd Karel Turpiš.

Sportovní klub Ještěd
má mnohaletou tradici. Výuce lyžování se věnuje od roku 1964. Zatímco první svěřenci si Víkendovou školičkou prošli už dávno, nyní ji navštěvují jejich děti a vnoučata. Bližší informace naleznete na www.lyzarskaskola.cz

Starostliví rodiče nemusí mít obavy, že by jejich děti pustili instruktoři hned z nejprudšího kopce. „Děti rozdělujeme do tří oddílů A, B a C od benjamínků až po pokročilé,“ komentoval Turpiš. Malé lyžaře čeká celkem osm lekcí během čtyř víkendů. Za tu dobu se naučí svištit po sjezdovce a dost možná si sjezdovky zamilují na celý život. Ostatně i hvězdná Ester Ledecká takhle nějak začínala.

Děti lyžují, rodiče relaxují

Lekce probíhají v sobotu i v neděli vždy dopoledne. „Lekce jsou u každého oddílu jinak dlouhé, aby se přizpůsobili individuálně věku a schopnostem dětí. Důležité je, aby to pro ně byla zábava a ne trápení,“ vysvětlil manažer Sportovního oddílu Zdeněk Prchal. Zatímco rodiče ráno pošlou ratolesti na svah, mohou si užívat chvilku pohody a sami si jít zalyžovat, nebo vyrazit na procházku po Ještědském hřebeni.

Tři oddíly, tři místa. Nejmladší děti se s lyžemi seznamují na mírné Skalce, o něco lepší lyžaři si zlepšují techniku na Bucharce a ti nejpokročilejší dokonce sjíždějí i Pláně. „Samozřejmě se děti mohou během lekcí zlepšit a postupně se přesouvat na náročnější svah. Pro všechny máme jako odměnu připravený závěrečný karneval v maskách,“ komentoval Turpiš.

Nevíte, zda to bude děti bavit? Vyzkoušejte Stálou školu

Samozřejmě by nebylo příjemné zaplatit čtyři víkendy lyžování, když nevíte, jestli vaše dítko po prvním sjezdu nezahodí lyže do závěje. V takovém případě máte možnost využít Stálou lyžařskou školu SK Ještěd, kterou naleznete nejen na Ještědu ale i Javorníku. Zde se vašemu dítku bude naprosto individuálně věnovat instruktor a vy zjistíte, zda je ten správný čas přihlásit ho i do víkendové školy.

Víkendová školka by měla odstartovat první lednový víkend, vše ovšem závisí na aktuálních sněhových podmínkách. Podmínkou je vlastní vybavení. „Děti musí mít samozřejmě i helmu z důvodů bezpečnosti. Zároveň ovšem naši klienti mají desetiprocentní slevu na vybavení v půjčovně Bedruna,“ zakončil Prchal.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
PR text | Foto SK Ještěd
 


 

Kam dál?

Bikepark v Jizerských horách využilo během první sezóny skoro 20...

pondělí, 17. prosince 2018, 06:01

Bikepark na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách v letošní premiérové sezoně využilo skoro 20 tisíc lidí. Zájem byl občas...

Karatisté z Gryf vezou z republikového šampionátu sedm medailí

čtvrtek, 13. prosince 2018, 17:00

Dva tituly vicemistrů a pět bronzových medailí vybojoval karatistický oddíl Gryf Liberec na letošním Mistrovství ČR, které se o...

Libereckým skokanům zoufale chybí skokanský areál. Musí dojíždět

sobota, 8. prosince 2018, 06:35

Členská schůze libereckého oddílu skoku na lyžích a severské kombinace se uskutečnila minulý čtvrtek v Hotelu Liberec. Řešila se...

Češi na florbalovém mistrovství bojují o medaile. Nezůstávejte doma,...

pátek, 7. prosince 2018, 11:09

Desítky lidí sledovaly čtvrteční čtvrtfinálový souboj českých florbalistů proti Dánsku ve fanzóně v libereckém obchodním centru...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.