Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Ať to sviští i těm nejmenším, Víkendová lyžařská škola na Ještědu se opět otvírá

 
čtvrtek, 20. prosince 2018, 14:22

Sjezdové lyžování je u nás jeden z nejoblíbenějších sportů. Naučit děti lyžovat přitom není žádný med. A co to takhle nechat na někom jiném? O děti se vám mohou skvěle postarat odborníci ze Sportovního klubu Ještěd.

Ve dvou se to lépe táhne a nejlépe v celém týmu. Dětičky, které na lyžích nikdy nestály, se ve Víkendové lyžařské škole SK Ještěd naučí podstatné základy, pokročilejší si možná troufnou na větší svah. „Zpravidla přijímáme děti od pěti let, ale výjimečně i o trochu mladší. Například když mají staršího sourozence a chtějí se učit společně,“ řekl za SK Ještěd Karel Turpiš.

Sportovní klub Ještěd
má mnohaletou tradici. Výuce lyžování se věnuje od roku 1964. Zatímco první svěřenci si Víkendovou školičkou prošli už dávno, nyní ji navštěvují jejich děti a vnoučata. Bližší informace naleznete na www.lyzarskaskola.cz

Starostliví rodiče nemusí mít obavy, že by jejich děti pustili instruktoři hned z nejprudšího kopce. „Děti rozdělujeme do tří oddílů A, B a C od benjamínků až po pokročilé,“ komentoval Turpiš. Malé lyžaře čeká celkem osm lekcí během čtyř víkendů. Za tu dobu se naučí svištit po sjezdovce a dost možná si sjezdovky zamilují na celý život. Ostatně i hvězdná Ester Ledecká takhle nějak začínala.

Děti lyžují, rodiče relaxují

Lekce probíhají v sobotu i v neděli vždy dopoledne. „Lekce jsou u každého oddílu jinak dlouhé, aby se přizpůsobili individuálně věku a schopnostem dětí. Důležité je, aby to pro ně byla zábava a ne trápení,“ vysvětlil manažer Sportovního oddílu Zdeněk Prchal. Zatímco rodiče ráno pošlou ratolesti na svah, mohou si užívat chvilku pohody a sami si jít zalyžovat, nebo vyrazit na procházku po Ještědském hřebeni.

Tři oddíly, tři místa. Nejmladší děti se s lyžemi seznamují na mírné Skalce, o něco lepší lyžaři si zlepšují techniku na Bucharce a ti nejpokročilejší dokonce sjíždějí i Pláně. „Samozřejmě se děti mohou během lekcí zlepšit a postupně se přesouvat na náročnější svah. Pro všechny máme jako odměnu připravený závěrečný karneval v maskách,“ komentoval Turpiš.

Nevíte, zda to bude děti bavit? Vyzkoušejte Stálou školu

Samozřejmě by nebylo příjemné zaplatit čtyři víkendy lyžování, když nevíte, jestli vaše dítko po prvním sjezdu nezahodí lyže do závěje. V takovém případě máte možnost využít Stálou lyžařskou školu SK Ještěd, kterou naleznete nejen na Ještědu ale i Javorníku. Zde se vašemu dítku bude naprosto individuálně věnovat instruktor a vy zjistíte, zda je ten správný čas přihlásit ho i do víkendové školy.

Víkendová školka by měla odstartovat první lednový víkend, vše ovšem závisí na aktuálních sněhových podmínkách. Podmínkou je vlastní vybavení. „Děti musí mít samozřejmě i helmu z důvodů bezpečnosti. Zároveň ovšem naši klienti mají desetiprocentní slevu na vybavení v půjčovně Bedruna,“ zakončil Prchal.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
PR text | Foto SK Ještěd
 


 

Kam dál?

VIDEO: Předvánoční přírůstek. V Liberecké ZOO se narodila dvě lví...

úterý, 18. prosince 2018, 11:06

Lvice Shani porodila v noci na pátek v liberecké ZOO dvě zdravá mláďata. Jde o velmi vzácný počin, lva berberského se v Liberci...

FOTO: Zabití a vykuchání psa, prodej vánočního psího masa vzbudil na...

neděle, 16. prosince 2018, 18:49

„Ochutnejte psí maso!“ „Kapr také cítí bolest!“ Tak lákali liberečtí aktivisté kolemjdoucí ke svému stánku na Fügnerce, kde...

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na...

neděle, 16. prosince 2018, 09:07

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu...

Požár na Vysoké po dvou týdnech: Odklízení škod a nesmírná solidarita

sobota, 15. prosince 2018, 09:12

Jsou to dva týdny, kdy na farmě Vysoká došlo k ničivému požáru. Shořela část jižního křídla s hotelem a bytovými jednotkami. Dvě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.