Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladí liberečtí skokané vyrazili na ruské turné čtyř můstků. Jakub Šusta obsadil třetí místo

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:00

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci Česka. Od 2. do 9. ledna se konalo Vánoční turné čtyř můstků v Rusku a to v lokalitách Berezniki, Kudymkar a Chaikovsky.

Za Česko byl vyslán šestičlenný tým ve složení trenér: David Jirotka, asistent trenéra: Vojtěch Stolarz, závodníci: Nejmladší a zároveň jedinou skokankou Natálie Nejedlová (10 let), Jakub Šusta (11 let), Vojta Stolarz (11 let) a Ondřej Jirotka (13 let).

Na tomto turné krom Ruska se představila Ukrajina, Bělorusko a Kazachstán. Celkový počet závodníku přesahoval číslovku 100. V kategorii děvčat 11-12let bylo přihlášeno 27 skokanek včetně Natálie Nejedlové. V kategorii chlapců 11-12let bylo přihlášených 39 skokanů. V této kategorii se představil Jakub Šusta a Vojta Stolarz. V poslední kategorii chlapců 13-14 bylo přihlášeno 36 závodníků, zde se představil náš Ondřej Jirotka. Skákalo se na můstcích s velkostí K20 pro kategorie 11-12let, K40 pro kategorie 13-14let. „Na poslední závod přišla radikální změna. Jakub, Vojta a Natálie museli skákat na můstku K40 a Ondra na K65, což nebylo pro ně vůbec jednoduché, žádný trénink a na víc v silném větru," řekl Oldřich Nejedlo z SK Ještěd.

Pro závodníky šlo o velice těžké turné. Před závody neměli ani třetinu skoků jako jejich konkurence. Další vlivy jsou: čtyřhodinový časový posun vpřed, závodníci měli pouze zkušební kola a žádný trénink. Přesuny mezi jednotlivými destinacemi v průměru 400 km, teplota přesahovala -20°C a samozřejmě jejich věk. Natálie 10let, Jakub a Vojta 11let, Ondra 13let.

„To, že to je obrovská zkušenost pro všechny závodníky, není potřeba zmiňovat, ale že mají medaile a všichni se celkově dostali do 15 místa, klobouk dolů. Opravdu velká gratulace, respekt každém z nich a poděkování za reprezentaci," dodal Nejedlo

Celkové výsledky

3.místo Jakub Šusta (Berezniki 8.místo, Kudymkar 2.místo, Chaikovský (K20) 2.místo, Chaikovský (K40) 5.místo)
4.místo Vojta Stolarz (Berezniki 4.místo, Kudymkar 9.místo, Chaikovský (K20)  3.místo, Chaikovský (K40) 4.místo)
11.místo Ondřej Jirtoka (Berezniki 7.místo, Kudymkar 15.místo, Chaikovský (K20)  9.místo, Chaikovský (K65) 14.místo)  
14.místo Natálie Nejedlová (Berezniki 16.místo, Kudymkar 18.místo, Chaikovský (K20) 15.místo, Chaikovský (K40) 11.místo)

Napsal(a) redakce | Foto SK Ještěd
 


 

Kam dál?

FOTO: Vykolejený vlak zastavil až na peronu, převážel šest desítek...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 10:39

Přibližně šedesát cestujících sedělo dnes ráno ve vlaku, který přijížděl na liberecké nádraží z České Lípy. Vlak ale narazil do...

Při cestě k babičce na Vánoce měli nehodu. Tatínek nepřežil, maminka...

středa, 9. ledna 2019, 13:00

Zdánlivě obyčejná cesta navždy změnila osud jedné rodiny. Rodiče se třemi dětmi jeli na Boží hod z Dlouhého Mostu na návštěvu k...

Rumunští podvodníci jsou zpět. Nenaleťte na jejich falešnou sbírku...

úterý, 8. ledna 2019, 13:30

O téhle falešné sbírce už Liberecká Drbna psala několikrát, rumunští podvodníci se ale stále vrací s tím, že jsou hluchoněmí a...

Stav poslední pacientky po otravě krve ve Frýdlantu se zlepšil

úterý, 8. ledna 2019, 08:36

Stav posledního z devíti pacientů postižených otravou krve po operaci v soukromé Nemocnici Frýdlant se výrazně zlepšil. Žena je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.