Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladí liberečtí skokané vyrazili na ruské turné čtyř můstků. Jakub Šusta obsadil třetí místo

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:00

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci Česka. Od 2. do 9. ledna se konalo Vánoční turné čtyř můstků v Rusku a to v lokalitách Berezniki, Kudymkar a Chaikovsky.

Za Česko byl vyslán šestičlenný tým ve složení trenér: David Jirotka, asistent trenéra: Vojtěch Stolarz, závodníci: Nejmladší a zároveň jedinou skokankou Natálie Nejedlová (10 let), Jakub Šusta (11 let), Vojta Stolarz (11 let) a Ondřej Jirotka (13 let).

Na tomto turné krom Ruska se představila Ukrajina, Bělorusko a Kazachstán. Celkový počet závodníku přesahoval číslovku 100. V kategorii děvčat 11-12let bylo přihlášeno 27 skokanek včetně Natálie Nejedlové. V kategorii chlapců 11-12let bylo přihlášených 39 skokanů. V této kategorii se představil Jakub Šusta a Vojta Stolarz. V poslední kategorii chlapců 13-14 bylo přihlášeno 36 závodníků, zde se představil náš Ondřej Jirotka. Skákalo se na můstcích s velkostí K20 pro kategorie 11-12let, K40 pro kategorie 13-14let. „Na poslední závod přišla radikální změna. Jakub, Vojta a Natálie museli skákat na můstku K40 a Ondra na K65, což nebylo pro ně vůbec jednoduché, žádný trénink a na víc v silném větru," řekl Oldřich Nejedlo z SK Ještěd.

Pro závodníky šlo o velice těžké turné. Před závody neměli ani třetinu skoků jako jejich konkurence. Další vlivy jsou: čtyřhodinový časový posun vpřed, závodníci měli pouze zkušební kola a žádný trénink. Přesuny mezi jednotlivými destinacemi v průměru 400 km, teplota přesahovala -20°C a samozřejmě jejich věk. Natálie 10let, Jakub a Vojta 11let, Ondra 13let.

„To, že to je obrovská zkušenost pro všechny závodníky, není potřeba zmiňovat, ale že mají medaile a všichni se celkově dostali do 15 místa, klobouk dolů. Opravdu velká gratulace, respekt každém z nich a poděkování za reprezentaci," dodal Nejedlo

Celkové výsledky

3.místo Jakub Šusta (Berezniki 8.místo, Kudymkar 2.místo, Chaikovský (K20) 2.místo, Chaikovský (K40) 5.místo)
4.místo Vojta Stolarz (Berezniki 4.místo, Kudymkar 9.místo, Chaikovský (K20)  3.místo, Chaikovský (K40) 4.místo)
11.místo Ondřej Jirtoka (Berezniki 7.místo, Kudymkar 15.místo, Chaikovský (K20)  9.místo, Chaikovský (K65) 14.místo)  
14.místo Natálie Nejedlová (Berezniki 16.místo, Kudymkar 18.místo, Chaikovský (K20) 15.místo, Chaikovský (K40) 11.místo)

Napsal(a) redakce | Foto SK Ještěd
 


 

Kam dál?

FOTO: Vykolejený vlak zastavil až na peronu, převážel šest desítek...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 10:39

Přibližně šedesát cestujících sedělo dnes ráno ve vlaku, který přijížděl na liberecké nádraží z České Lípy. Vlak ale narazil do...

Při cestě k babičce na Vánoce měli nehodu. Tatínek nepřežil, maminka...

středa, 9. ledna 2019, 13:00

Zdánlivě obyčejná cesta navždy změnila osud jedné rodiny. Rodiče se třemi dětmi jeli na Boží hod z Dlouhého Mostu na návštěvu k...

Rumunští podvodníci jsou zpět. Nenaleťte na jejich falešnou sbírku...

úterý, 8. ledna 2019, 13:30

O téhle falešné sbírce už Liberecká Drbna psala několikrát, rumunští podvodníci se ale stále vrací s tím, že jsou hluchoněmí a...

Stav poslední pacientky po otravě krve ve Frýdlantu se zlepšil

úterý, 8. ledna 2019, 08:36

Stav posledního z devíti pacientů postižených otravou krve po operaci v soukromé Nemocnici Frýdlant se výrazně zlepšil. Žena je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Populist Jaromíra Soukupa: sliby vs. fakta. Říkejte mi „český Berlusconi“

Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi, odpovídal Jaromír Soukup v červnu roku 2009 na otázky redaktorky MF DNES. Ve středu oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Cíl? Prý chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Na českobudějovickém sídlišti Máj ordinuje zubař, kterého ještě nikdo neviděl

Pacient se zaregistruje, zdravotní sestra ho objedná, při vstupní prohlídce vybere peníze a v den další návštěvy pošle SMS zprávu, ve které stojí, že měl pan doktor dopravní nehodu. To je zkušenost lidí, kteří k zubaři chodí do Zdravotnického zařízení Máj.

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod nechápou pozůstalí ani ministerstvo

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a zpopelnění. I přesto se před Vánoci v olomouckém krematoriu stala věc dosud nevídaná – provozovatel krematoria smuteční obřad odmítl provést a pohřeb na místě zrušil.