Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladí liberečtí skokané vyrazili na ruské turné čtyř můstků. Jakub Šusta obsadil třetí místo

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:00

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci Česka. Od 2. do 9. ledna se konalo Vánoční turné čtyř můstků v Rusku a to v lokalitách Berezniki, Kudymkar a Chaikovsky.

Za Česko byl vyslán šestičlenný tým ve složení trenér: David Jirotka, asistent trenéra: Vojtěch Stolarz, závodníci: Nejmladší a zároveň jedinou skokankou Natálie Nejedlová (10 let), Jakub Šusta (11 let), Vojta Stolarz (11 let) a Ondřej Jirotka (13 let).

Na tomto turné krom Ruska se představila Ukrajina, Bělorusko a Kazachstán. Celkový počet závodníku přesahoval číslovku 100. V kategorii děvčat 11-12let bylo přihlášeno 27 skokanek včetně Natálie Nejedlové. V kategorii chlapců 11-12let bylo přihlášených 39 skokanů. V této kategorii se představil Jakub Šusta a Vojta Stolarz. V poslední kategorii chlapců 13-14 bylo přihlášeno 36 závodníků, zde se představil náš Ondřej Jirotka. Skákalo se na můstcích s velkostí K20 pro kategorie 11-12let, K40 pro kategorie 13-14let. „Na poslední závod přišla radikální změna. Jakub, Vojta a Natálie museli skákat na můstku K40 a Ondra na K65, což nebylo pro ně vůbec jednoduché, žádný trénink a na víc v silném větru," řekl Oldřich Nejedlo z SK Ještěd.

Pro závodníky šlo o velice těžké turné. Před závody neměli ani třetinu skoků jako jejich konkurence. Další vlivy jsou: čtyřhodinový časový posun vpřed, závodníci měli pouze zkušební kola a žádný trénink. Přesuny mezi jednotlivými destinacemi v průměru 400 km, teplota přesahovala -20°C a samozřejmě jejich věk. Natálie 10let, Jakub a Vojta 11let, Ondra 13let.

„To, že to je obrovská zkušenost pro všechny závodníky, není potřeba zmiňovat, ale že mají medaile a všichni se celkově dostali do 15 místa, klobouk dolů. Opravdu velká gratulace, respekt každém z nich a poděkování za reprezentaci," dodal Nejedlo

Celkové výsledky

3.místo Jakub Šusta (Berezniki 8.místo, Kudymkar 2.místo, Chaikovský (K20) 2.místo, Chaikovský (K40) 5.místo)
4.místo Vojta Stolarz (Berezniki 4.místo, Kudymkar 9.místo, Chaikovský (K20)  3.místo, Chaikovský (K40) 4.místo)
11.místo Ondřej Jirtoka (Berezniki 7.místo, Kudymkar 15.místo, Chaikovský (K20)  9.místo, Chaikovský (K65) 14.místo)  
14.místo Natálie Nejedlová (Berezniki 16.místo, Kudymkar 18.místo, Chaikovský (K20) 15.místo, Chaikovský (K40) 11.místo)

Napsal(a) redakce | Foto SK Ještěd
 


 

Kam dál?

Do Bedřichova přijelo na noční závody tisíc závodníků. Klasiku vyhrál...

středa, 9. ledna 2019, 08:01

Letošní Night Light Marathon přilákal do Bedřichova bezmála 1 000 závodníků. První letošní závod podniku SkiTour se vydařil a...

Nočního závodu v Bedřichově se zúčastnilo 400 běžců, Ročárek obhájil...

pondělí, 7. ledna 2019, 12:28

Skvělá atmosféra, plno emocí a poctivé sportovní výkony. Úvodní den Bedřichovského Night Light Marathonu se vydařil – noční jízdu...

Jizerská není jen 50 kilometrů. Zvolit si můžete i kratší trať

pátek, 4. ledna 2019, 14:00

Je na vás 50 km příliš? Tak vyrazte klasikou na poloviční trať nebo si zkuste třicítku volně. A pokud vyznáváte raději volný...

První projížďku mají za sebou cyklisté. Neodradil je ani novoroční...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 07:01

Nový rok liberečtí a jablonečtí cyklisté tradičně vítají společnou projížďkou k jablonecké radnici. A neodradil je ani letošní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.