Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Liberci proběhly velké střelecké závody. Přijeli střelci z pěti zemí

 
středa, 23. ledna 2019, 13:00

Po mnoha týdnech příprav proběhla dvoudenní soutěž závodů 1. kategorie a sledovaných závodů reprezentace ČR. Závodů se zúčastnili střelci pěti států, reprezentanti ČR i olympionici. Na přípravě akce s několika jednotlivými závody se podílel olympionik Václav Haman.

Po odstřílení pistolových disciplín následovalo pistolářské dvojfinále a vyhlášení výsledků. Stupně vítězů obsadili zejména zahraniční střelci. Následně byli vylosováni dva pistoláři, kteří na základě losu postoupili do superfinále a doplnili tak vítěze jednotlivých pistolových kategorií. (Muži, Junioři – Finále - 1. Putzmann, SRN, 2. Blazczok, PLR, 3. Postupa, ČR; Ženy, Juniorky – Finále - 1. Skeries, SRN, 2. Vavroušková, ČR 3. Kožuchová, ČR; Dorost – 1. Schlaack, SRN, 2. Vetter, SRN, 3. Kouňovský, ČR).

Puškařské dvojfinále

Po odstřílení puškařů následovalo puškařské dvojfinále a vyhlášení výsledků. Tentokrát byli lepší závodníci z ČR. Opět byli vylosováni dva puškaři, kteří na základě losu postoupili do superfinále stejně jako pistoláři. (Muži, Junioři – Finále – 1. Entrichel, 2. Mikulčík, 3. Mokriš – ČR; Ženy, Juniorky – Finále – 1. Haišmanová, 2. Foistová, 3. Jelínková – ČR; Dorost – 1. Martínková, 2. Křivánek, 3. Procházková – ČR). Vyhlášení výsledků se poněkud protáhlo z důvodu prováděné antidopingové zkoušky, které se zúčastnili první dva muži a první dvě ženy. Pistoláři i puškaři si odnesli věcné ceny a speciální medaile. 

Poprvé v rámci této akce proběhla soutěž o vzduchovou pušku firmy Vaškent v hodnotě 55 tisíc korun. Soutěžili dorostenci, kterým se do výsledků počítala první a poslední rána automaticky plus rána, kterou před začátkem závodu zvolili. Vzduchovou pušku vybojovala Kája Martínková (SSK Manušice).

Obě soutěže byly náročné a pořadatelé se rozhodli dát střelcům před superfinále prostor na odpočinek, který vyplnila bubenická show skupiny ARIES z Liberce. 

Za vítězství tisíc eur

V očekávaném superfinále, kde proti sobě soutěžili puškaři a pistoláři zvítězila Nikola Foistová (DUKLA Plzeň), která si za vítězství odvezla 1000€. 

Řada střelců včetně doprovodu odcházela v pozdních večerních hodinách, aby si odpočinuli před nedělním závodem. Někteří projevili zájem zůstat a zúčastnit se banketu, aby pojedli, popovídali si s kolegy a popili. Pro účastníky byla připravena řízená degustace od destilérské firmy se specializací na rum a whiskey.

I pro nedělní závod byly připraveny hodnotné ceny. Kromě tradičních dortů s náznakem terče a „pravou“ diabolkou, čekala na vítěze Memoriálu Emmingera v kategorii dorostu Burgundská šunka. Puškaři navíc stříleli o střelecké oblečení od indické firmy Capapia. Stejně jako v sobotu, také v neděli dominovali zahraniční pistoláři a domácí puškaři. Škoda, že několik dní před startem zrušil účast pistolářský tým Dukly Plzeň. (VzPi - Muži, Junioři – 1. Putzmann, SRN, 2. Blasczok, PLR, 3. Petera, ČR; Ženy, Juniorky – 1. Skeries, SRN, 2. Červenková, ČR, 3. Kožuchová, ČR; Dorost – 1. Schlaack, SRN, 2. Seidler, SRN, 3. Petrů, ČR), (VzPu - Muži, Junioři – 1. Smetana, 2. Entrichel, 3. Mikulčík – ČR; Ženy, Juniorky – 1. Foistová, 2. Bartoníčková, 3. Soukupová – ČR; Dorost – 1. Netrvalová, 2. Dubská, 3. Kupec – ČR).

Nejlepší puškařkou závodu se stala Nikola Foistová z Dukly. Ta určitě na víkend v Liberci nezapomene - v sobotu vyhrála superfinále o 1000€ a v neděli byla nejlepší ve VzPu 60 (o 0,4 bodu před vítězem mužů Smetanou) a získala tak cenu vypsanou indickou firmou Capapie na ušití kompletního střeleckého oblečení, ve kterém střílí přední světoví střelci.

Napsal(a) redakce | Foto SSK Liberec
 


 

Kam dál?

Na dětskou olympiádu přijede do Libereckého kraje 4400 účastníků

pátek, 11. ledna 2019, 18:28

Přes 4400 sportovců včetně členů doprovodu by mělo přijet na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se od 23. do 28. června...

Chystáte se na první padesátku? Poradíme, na co si dát pozor

pátek, 11. ledna 2019, 13:00

Chystáte se na první Jizerskou 50 a nevíte, co očekávat? Sepsali jsme odpovědi na ty nejdůležitější otázky, které by Vás před...

Mladí liberečtí skokané vyrazili na ruské turné čtyř můstků. Jakub...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:00

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci Česka. Od 2. do 9. ledna se konalo Vánoční turné...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřela

Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle serveru SeznamZprávy.cz, který dnes na uzavření restaurace upozornil, se luxusní podnik potýkal s vážnými finančními problémy a skepsí ohledně kvality. Počátkem letošního roku přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena ČTK v prestižní soutěži Czech Press Photo, která se uděluje za zpravodajskou fotografii, která má výjimečné novinářské kvality – aktuálnost, pohotovost a výstižnost. Vítězná série fotek s vojáky vznikla letos 21. září v rámci oslav 100 let libereckého chemického vojska.

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za hajlování na dubnové demonstraci hnutí SPD. Závozník z Kladna odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD.