Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Liberci proběhly velké střelecké závody. Přijeli střelci z pěti zemí

 
středa, 23. ledna 2019, 13:00

Po mnoha týdnech příprav proběhla dvoudenní soutěž závodů 1. kategorie a sledovaných závodů reprezentace ČR. Závodů se zúčastnili střelci pěti států, reprezentanti ČR i olympionici. Na přípravě akce s několika jednotlivými závody se podílel olympionik Václav Haman.

Po odstřílení pistolových disciplín následovalo pistolářské dvojfinále a vyhlášení výsledků. Stupně vítězů obsadili zejména zahraniční střelci. Následně byli vylosováni dva pistoláři, kteří na základě losu postoupili do superfinále a doplnili tak vítěze jednotlivých pistolových kategorií. (Muži, Junioři – Finále - 1. Putzmann, SRN, 2. Blazczok, PLR, 3. Postupa, ČR; Ženy, Juniorky – Finále - 1. Skeries, SRN, 2. Vavroušková, ČR 3. Kožuchová, ČR; Dorost – 1. Schlaack, SRN, 2. Vetter, SRN, 3. Kouňovský, ČR).

Puškařské dvojfinále

Po odstřílení puškařů následovalo puškařské dvojfinále a vyhlášení výsledků. Tentokrát byli lepší závodníci z ČR. Opět byli vylosováni dva puškaři, kteří na základě losu postoupili do superfinále stejně jako pistoláři. (Muži, Junioři – Finále – 1. Entrichel, 2. Mikulčík, 3. Mokriš – ČR; Ženy, Juniorky – Finále – 1. Haišmanová, 2. Foistová, 3. Jelínková – ČR; Dorost – 1. Martínková, 2. Křivánek, 3. Procházková – ČR). Vyhlášení výsledků se poněkud protáhlo z důvodu prováděné antidopingové zkoušky, které se zúčastnili první dva muži a první dvě ženy. Pistoláři i puškaři si odnesli věcné ceny a speciální medaile. 

Poprvé v rámci této akce proběhla soutěž o vzduchovou pušku firmy Vaškent v hodnotě 55 tisíc korun. Soutěžili dorostenci, kterým se do výsledků počítala první a poslední rána automaticky plus rána, kterou před začátkem závodu zvolili. Vzduchovou pušku vybojovala Kája Martínková (SSK Manušice).

Obě soutěže byly náročné a pořadatelé se rozhodli dát střelcům před superfinále prostor na odpočinek, který vyplnila bubenická show skupiny ARIES z Liberce. 

Za vítězství tisíc eur

V očekávaném superfinále, kde proti sobě soutěžili puškaři a pistoláři zvítězila Nikola Foistová (DUKLA Plzeň), která si za vítězství odvezla 1000€. 

Řada střelců včetně doprovodu odcházela v pozdních večerních hodinách, aby si odpočinuli před nedělním závodem. Někteří projevili zájem zůstat a zúčastnit se banketu, aby pojedli, popovídali si s kolegy a popili. Pro účastníky byla připravena řízená degustace od destilérské firmy se specializací na rum a whiskey.

I pro nedělní závod byly připraveny hodnotné ceny. Kromě tradičních dortů s náznakem terče a „pravou“ diabolkou, čekala na vítěze Memoriálu Emmingera v kategorii dorostu Burgundská šunka. Puškaři navíc stříleli o střelecké oblečení od indické firmy Capapia. Stejně jako v sobotu, také v neděli dominovali zahraniční pistoláři a domácí puškaři. Škoda, že několik dní před startem zrušil účast pistolářský tým Dukly Plzeň. (VzPi - Muži, Junioři – 1. Putzmann, SRN, 2. Blasczok, PLR, 3. Petera, ČR; Ženy, Juniorky – 1. Skeries, SRN, 2. Červenková, ČR, 3. Kožuchová, ČR; Dorost – 1. Schlaack, SRN, 2. Seidler, SRN, 3. Petrů, ČR), (VzPu - Muži, Junioři – 1. Smetana, 2. Entrichel, 3. Mikulčík – ČR; Ženy, Juniorky – 1. Foistová, 2. Bartoníčková, 3. Soukupová – ČR; Dorost – 1. Netrvalová, 2. Dubská, 3. Kupec – ČR).

Nejlepší puškařkou závodu se stala Nikola Foistová z Dukly. Ta určitě na víkend v Liberci nezapomene - v sobotu vyhrála superfinále o 1000€ a v neděli byla nejlepší ve VzPu 60 (o 0,4 bodu před vítězem mužů Smetanou) a získala tak cenu vypsanou indickou firmou Capapie na ušití kompletního střeleckého oblečení, ve kterém střílí přední světoví střelci.

Napsal(a) redakce | Foto SSK Liberec
 


 

Kam dál?

Na dětskou olympiádu přijede do Libereckého kraje 4400 účastníků

pátek, 11. ledna 2019, 18:28

Přes 4400 sportovců včetně členů doprovodu by mělo přijet na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se od 23. do 28. června...

Chystáte se na první padesátku? Poradíme, na co si dát pozor

pátek, 11. ledna 2019, 13:00

Chystáte se na první Jizerskou 50 a nevíte, co očekávat? Sepsali jsme odpovědi na ty nejdůležitější otázky, které by Vás před...

Mladí liberečtí skokané vyrazili na ruské turné čtyř můstků. Jakub...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:00

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci Česka. Od 2. do 9. ledna se konalo Vánoční turné...

Do Bedřichova přijelo na noční závody tisíc závodníků. Klasiku vyhrál...

středa, 9. ledna 2019, 08:01

Letošní Night Light Marathon přilákal do Bedřichova bezmála 1 000 závodníků. První letošní závod podniku SkiTour se vydařil a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.