Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Liberci proběhly velké střelecké závody. Přijeli střelci z pěti zemí

 
středa, 23. ledna 2019, 13:00

Po mnoha týdnech příprav proběhla dvoudenní soutěž závodů 1. kategorie a sledovaných závodů reprezentace ČR. Závodů se zúčastnili střelci pěti států, reprezentanti ČR i olympionici. Na přípravě akce s několika jednotlivými závody se podílel olympionik Václav Haman.

Po odstřílení pistolových disciplín následovalo pistolářské dvojfinále a vyhlášení výsledků. Stupně vítězů obsadili zejména zahraniční střelci. Následně byli vylosováni dva pistoláři, kteří na základě losu postoupili do superfinále a doplnili tak vítěze jednotlivých pistolových kategorií. (Muži, Junioři – Finále - 1. Putzmann, SRN, 2. Blazczok, PLR, 3. Postupa, ČR; Ženy, Juniorky – Finále - 1. Skeries, SRN, 2. Vavroušková, ČR 3. Kožuchová, ČR; Dorost – 1. Schlaack, SRN, 2. Vetter, SRN, 3. Kouňovský, ČR).

Puškařské dvojfinále

Po odstřílení puškařů následovalo puškařské dvojfinále a vyhlášení výsledků. Tentokrát byli lepší závodníci z ČR. Opět byli vylosováni dva puškaři, kteří na základě losu postoupili do superfinále stejně jako pistoláři. (Muži, Junioři – Finále – 1. Entrichel, 2. Mikulčík, 3. Mokriš – ČR; Ženy, Juniorky – Finále – 1. Haišmanová, 2. Foistová, 3. Jelínková – ČR; Dorost – 1. Martínková, 2. Křivánek, 3. Procházková – ČR). Vyhlášení výsledků se poněkud protáhlo z důvodu prováděné antidopingové zkoušky, které se zúčastnili první dva muži a první dvě ženy. Pistoláři i puškaři si odnesli věcné ceny a speciální medaile. 

Poprvé v rámci této akce proběhla soutěž o vzduchovou pušku firmy Vaškent v hodnotě 55 tisíc korun. Soutěžili dorostenci, kterým se do výsledků počítala první a poslední rána automaticky plus rána, kterou před začátkem závodu zvolili. Vzduchovou pušku vybojovala Kája Martínková (SSK Manušice).

Obě soutěže byly náročné a pořadatelé se rozhodli dát střelcům před superfinále prostor na odpočinek, který vyplnila bubenická show skupiny ARIES z Liberce. 

Za vítězství tisíc eur

V očekávaném superfinále, kde proti sobě soutěžili puškaři a pistoláři zvítězila Nikola Foistová (DUKLA Plzeň), která si za vítězství odvezla 1000€. 

Řada střelců včetně doprovodu odcházela v pozdních večerních hodinách, aby si odpočinuli před nedělním závodem. Někteří projevili zájem zůstat a zúčastnit se banketu, aby pojedli, popovídali si s kolegy a popili. Pro účastníky byla připravena řízená degustace od destilérské firmy se specializací na rum a whiskey.

I pro nedělní závod byly připraveny hodnotné ceny. Kromě tradičních dortů s náznakem terče a „pravou“ diabolkou, čekala na vítěze Memoriálu Emmingera v kategorii dorostu Burgundská šunka. Puškaři navíc stříleli o střelecké oblečení od indické firmy Capapia. Stejně jako v sobotu, také v neděli dominovali zahraniční pistoláři a domácí puškaři. Škoda, že několik dní před startem zrušil účast pistolářský tým Dukly Plzeň. (VzPi - Muži, Junioři – 1. Putzmann, SRN, 2. Blasczok, PLR, 3. Petera, ČR; Ženy, Juniorky – 1. Skeries, SRN, 2. Červenková, ČR, 3. Kožuchová, ČR; Dorost – 1. Schlaack, SRN, 2. Seidler, SRN, 3. Petrů, ČR), (VzPu - Muži, Junioři – 1. Smetana, 2. Entrichel, 3. Mikulčík – ČR; Ženy, Juniorky – 1. Foistová, 2. Bartoníčková, 3. Soukupová – ČR; Dorost – 1. Netrvalová, 2. Dubská, 3. Kupec – ČR).

Nejlepší puškařkou závodu se stala Nikola Foistová z Dukly. Ta určitě na víkend v Liberci nezapomene - v sobotu vyhrála superfinále o 1000€ a v neděli byla nejlepší ve VzPu 60 (o 0,4 bodu před vítězem mužů Smetanou) a získala tak cenu vypsanou indickou firmou Capapie na ušití kompletního střeleckého oblečení, ve kterém střílí přední světoví střelci.

Napsal(a) redakce | Foto SSK Liberec
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 24. ledna 2019, 9:17

FOTO,VIDEO: Ve Vratislavích se srazil vlak s nákladním autem, škody...

úterý, 22. ledna 2019, 08:37

Dnes ráno před osmou hodinou došlo na železniční trati ve Vratislavicích v ulici Prosečská k nehodě vlaku s nákladním...

Bývalý plavčík musel znovu k soudu. Ten ho ale opět osvobodil

středa, 23. ledna 2019, 10:36

Krajský odvolací soud v Liberci potvrdil zprošťující rozsudek pro bývalého plavčíka městského bazénu v Liberci. Čtyřiadvacetiletý...

Policie celý víkend zasahovala v libereckém sídle Jiřího Vařila....

neděle, 20. ledna 2019, 20:03

Už od sobotního rána zasahovala v sídle Jiřího Vařila v liberecké Jizerské ulici policie. Vařil je známý jako vlivná osoba ve...

Lyžaři můžou za dopravní kolaps u Smědavy, řešením jsou jedině skibusy

čtvrtek, 17. ledna 2019, 13:36

Víkendové dny lákají do stopy tisíce lyžařů. Ti ale mají na svědomí dopravní komplikace, kvůli kterým se uzavřela například obec...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.