Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Výroční Mini Jizerská: Nezapomenutelný zážitek, vzpomíná účastnice prvního ročníku

 
sobota, 26. ledna 2019, 18:00

V letošním roce se v rámci závodního víkendu Jizerské 50 pojede již 25. ročník Mini Jizerské Pojišťovny VZP. Při příležitosti jubilea dětských závodů zavzpomínala účastnice jednoho z prvních ročníků Mini Jizerské (tehdy Malé Jizerské). „Na konci závodů se rozdělovala obrovská čokoláda Studentská pečeť a každý z nás si odnesl velký kus domů. Bylo to bezva,“ usmívá se Kamila Knopová.

„K lyžování mě přivedli rodiče, kteří v běhu na lyžích závodili a nyní tomuto sportu věnují mnoho času tím, že trénují a vychovávají mladé lyžaře a lyžařky. Na své začátky si příliš nepamatuji, byla jsem malá. Chodili jsme s rodiči do jabloneckého areálu Kolečko na pravidelné tréninky, díky nimž jsem navázala spoustu kamarádských vztahů, trvajících dodnes,“ říká šestadvacetiletá Kamila Knopová.

Poprvé závodila ve čtyřech letech

V roce 1996, kdy jí byly čtyři roky, už závodila na Mini Jizerské v kategorii Benjamínci. „Vzhledem k tomu, že závodů jsem absolvovala několik, jedním z prvních byla právě Mini Jizerská 50, ale zejména vzhledem k věku, si z prvního závodu nepamatuji nic. Z vyprávění rodičů jsem se dozvěděla, že se jednalo o téměř rodinný závod, kde jsme na startu stály já a moje sestra společně se dvěma sestřenicemi a dalšími kamarádkami z klubu,“ vzpomíná na své běžkařské začátky.

Závodů se účastnila spolu se svou o dva roky starší sestrou Markétou, která jí byla při dětských závodech správnou parťačkou. „Vím, že na mě sestra v mnoha závodech čekala, abych neběžela sama. Později jsem se snažila dosáhnout stejných výkonů jako ona,“ říká mladá studentka a loví v paměti další zážitky. „Nevím, který z ročníků Jizerské to byl, ale na konci závodů se rozdělovala obrovská čokoláda Studentská pečeť a každý z nás si odnesl velký kus domů. To byl senzační a nezapomenutelný zážitek.“

Na úplně první závody se vzhledem k věku vzpomíná těžko, ale co první závody, na které si Kamila Knopová pamatuje? „Vybaví se mi závod konaný na Hrabětické louce, kde v rámci 24hodinového závodu pořadatel uspořádal i závod pro děti, a to na 24 minut. Závod jsme postupně odjeli všichni tři sourozenci, přičemž každý dostal skvělou cenu. Bratr vyhrál celé plato jogurtů a dodnes si pamatuji, že to plato bylo skoro větší než on a že ho nemohl unést,“ směje se při vzpomínce úsměvnou příhodu.

Další závody

Běžkování se věnovala soustavně a přechod do kategorie žen tak pro ni nebyl problémem. „Trénovala jsem se svými kamarády a dvěma sourozenci ve Ski klubu Jablonec nad Nisou.  Lyžování jsem měla, mám a budu mít vždy ráda. V dospělém věku mě přibrzdilo studium, které vyžadovalo více času a nezbývalo již moc prostoru pro trénink,“ přiznává Knopová.

Později vyzkoušela také Jizerskou 25 a účastnila se i řady dalších závodů. „Absolvovala jsem celé seriály SkiTour a Stopy pro život. Mimo závodů v ČR jsem vícekrát absolvovala i několik zahraničních, přičemž mě nejvíce oslnil závod Seiser Alm Moonlight Classic. Závod s překrásnou atmosférou, jede se za úplňku s čelovkou, trať je lemována loučemi, neuvěřitelná romantika,“ říká dnes již zkušená běžkařka.

Přestože vyzkoušela spoustu závodů, na startu slavné Jizerské 50 jsme ji zatím neviděli. „Je pravda, že jsem si na ni zatím netroufla. V Jizerských horách ráda jezdím, ale preferuji projížďky s rodinou nebo s kamarády, zkrátka s menším počtem osob,“ vysvětluje Kamila Knopová s tím, že svou účast na Jizerské 50 v budoucnu nevylučuje.

Tisková zpráva | Foto Jiz50
 


 

Kam dál?

Netušil jsem, že jednou bude až tak skvělá, prozradil hrdý táta...

pátek, 25. ledna 2019, 17:27

Zlatá Markéta Davidová… Zpráva o vítězství mladé české biatlonistky včera obletěla svět. Po mnoha měsících tak Davidová rozehnala...

V Liberci proběhly velké střelecké závody. Přijeli střelci z pěti zemí

středa, 23. ledna 2019, 13:00

Po mnoha týdnech příprav proběhla dvoudenní soutěž závodů 1. kategorie a sledovaných závodů reprezentace ČR. Závodů se zúčastnili...

Na dětskou olympiádu přijede do Libereckého kraje 4400 účastníků

pátek, 11. ledna 2019, 18:28

Přes 4400 sportovců včetně členů doprovodu by mělo přijet na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se od 23. do 28. června...

Chystáte se na první padesátku? Poradíme, na co si dát pozor

pátek, 11. ledna 2019, 13:00

Chystáte se na první Jizerskou 50 a nevíte, co očekávat? Sepsali jsme odpovědi na ty nejdůležitější otázky, které by Vás před...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.

Církve mají platit daň z náhrad od státu, rozhodla Sněmovna

Církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Rozhodla o tom Sněmovna, když přehlasovala senátní veto předlohy poslanců KSČM. Senátoři označovali zdanění náhrad za protiústavní, u většiny poslanců ale s tímto argumentem neuspěli. Novela nyní zamíří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi. Komunisté rozhodnutí Sněmovny uvítali, opozice hodlá u Ústavního soudu prosadit zrušení zákona.

FBI zkoumala možnost, že Hitler po válce utekl do Argentiny

Američtí vyšetřovatelé se zabývali podezřením, že nacistický vůdce Adolf Hitler na konci války uprchl v ponorce do Argentiny. Vyplývá to z odtajněných informací, které byly v těchto dnech zveřejněny na webu Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Hitler spáchal 30. dubna 1945 v berlínském bunkru sebevraždu, po válce se nicméně objevilo mnoho spekulací, že se hlavnímu válečnému zločinci podařilo utéct.