Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberečtí střelci získali na domácím šampionátu tři mistrovské tituly

 
pondělí, 25. března 2019, 14:30

Střelci z libereckého klubu SSK se vydali na republikový šampionát do Hanušovic. A vedli si náramně. Získali celkem sedm medailí, z toho třikrát titul Mistr ČR, třikrát stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

První směnu trápili určité technické nedostatky, které řadu střelců mohli rozhodit. Petr Trnovský to ustál a získal v kategorii VzPu 30 ran do 12 let chlapci titul Mistr ČR. Za ním se umístil Jakub Mládek. V kategorii děvčat do 12 let skončila na 4. místě nejmladší ze střelecké výpravy Anička Jeníková.

V kategorii VzPu do 14 let dívky se na 2. místě umístila Nikča Regnerová, na třetím Štěpánka Berberová, na 5. Alena Nýdrlová a na 9. Barbora Hrabáková. V této chlapecké kategorii se Míša Malinovský umístil na 6. místě.

V kategorii VzPu dorost se mezi chlapci druhou příčku obsadil Petr Hermann. Kategorii dorostu dívek vyhrála a Mistrem ČR se stala Kačka Mikulčíková. Klárka Boháčková skončila 4., Adélka Vaněčková 6., Maruška Malinovská 7. a Anetka Cimmermanová 9.

V kategorii VzPu Junioři získal titul Mistr ČR Radek Mikulčík pod skvělým vedením nové kaučky Markéty Jeníkové, která bedlivě sledovala každou jeho ránu.

V kategorii mužů startovali předseda AVZO Chrastava Josef Rajnoha a člen Zdeněk Šťastný. Ve výpravě bezpochyby scházel zkušený střelec z kategorie mužů Pavel Boháček.

Napsal(a) redakce | Foto SSK Liberec
 


 

Kam dál?

Jablonec získal dotaci na arénu pro judo, stavba začne v dubnu

sobota, 23. března 2019, 09:16

Jablonec připravuje výstavbu arény pro judo. Na projekt za téměř 42 milionů korun získal 18,8 milionu korun z dotačního programu...

Spartani nejsou jen překážky zdolávající blázni, pomáhají i dětem s...

čtvrtek, 21. března 2019, 07:58

Překážkové závody jsou v posledních letem stále oblíbenější. Překážky a náročné trati prověří každý sval v těle a často i...

Dopingáři jsou obyčejní podvodníci, ničí pravé talenty, říká Zuzana...

pondělí, 18. března 2019, 09:11

Poslední týdny hýbe lyžařským světem skandál v podobě odhalení dopingu na Mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu. A...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.